Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 28d. 13:22

Sibiro lietuviai laukia nesulaukia lietuvio kunigo

Pasaulio lietuvių bendruomenių atstovai susirinko į suvažiavimą Seime.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pasaulio lietuvių bendruomenių atstovai susirinko į suvažiavimą Seime.

Į Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos kraštų valdybų pirmininkų suvažiavimą Vilniuje atvykęs Sibiro lietuvių atstovas Antanas Rasiulis atkreipė dėmesį, jog ten gyvenantys tautiečiai labiausiai išsiilgę lietuviškų mišių.

PLB Valdybos narys iš Rusijos gilumos pasakojo, kad materialinės, metodinės pagalbos iš Lietuvos tautiečių bendruomenė Sibire ir tolesniuose regionuose sulaukia pakankamai. Tačiau dvasinės paramos stygius jaučiamas.

„Sibire ir toliau niekaip mes negalime sulaukti nors retkarčiais lietuvio kunigo atvykimo, kad būtų vedamas mišios lietuvių kalba. Yra katalikiškos bažnyčios ir mes jas lankome, bet ten visos maldos, visos mišios eina rusų kalba, o kunigai daugiausiai lenkai“, –  pasakoj A.Rasiulis.

PLB sudaro kraštų lietuvių bendruomenės, registruotos 41 pasaulio šalyje. Dar trijų kraštų – Egipto, Izraelio ir Meksikos – bendruomenės kaip tik šiuo metu organizuojasi. Manoma, kad už Lietuvos ribų gyvena daugiau nei 1 mln. lietuvių kilmės asmenų, dalis jų yra Lietuvos piliečiai.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min