Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 spalio 7d. 12:05

Sidabrinio vyskupystės jubiliejaus proga kardinolas Audrys Juozas Bačkis sulaukė popiežiaus Pranciškaus sveikinimo

A.J.Bačkio ir popiežiaus Pranciškaus susitikimas
Kardinolo A.J.Bačkio sekretoriato nuotr. / A.J.Bačkio ir popiežiaus Pranciškaus susitikimas

25-ąsias vyskupystės metines minintis kardinolas Audrys Juozas Bačkis sulaukė ir popiežiaus Pranciškaus sveikinimo. Palaimintasis popiežius Jonas Paulius II Šv. Petro bazilikoje Romoje konsekravo mons. A.J.Bačkį 1988 metų spalio 4 dieną.

Šia proga sekmadienį Vilniaus arkikatedroje A.J.Bačkis aukojo šv. Mišias. Vilniaus arkivyskupas emeritas per pamokslą dėkojo Dievui ir visiems bendradarbiams, kunigams ir pasauliečiams, kvietė būti laisvos dvasios žmonėmis, nepailstamai eiti tikėjimo keliu. Pamaldų metu buvo perskaitytas Popiežiaus Pranciškaus asmeniškai pasirašytas laiškas kardinolui A.J.Bačkiui.

„Tarp daugybės Savo darbų, kuriuos kiekvieną dieną uoliai stengiamės atlikti kaip Šventojo Petro įpėdinis, Mums malonu prisiminti brolius vyskupystėje, kurie įvairiuose pasaulio kraštuose švenčia savo ganytojiškos tarnystės atmintinus įvykius. Tad ir Mes kartu su jais liudijame Savo brolystę, atvirai kartu džiaugiamės, Savo maldomis juos palydime. Todėl dabar, Garbingasis Mūsų Broli, šiuo laišku norime paminėti tavo sidabrinį vyskupystės jubiliejų, kurį spalio 4 dieną, minint Šventąjį Pranciškų Asyžietį, iškilmingai prisiminsi“, – rašoma popiežiaus laiške.

Laiške, kurį popiežius Pranciškus asmeniškai pasirašė, prisimenami ir kai kurie dalykai iš A.J.Bačkio gyvenimo ir veiklos, krikščionišką auklėjimą, gautą šeimoje: „Prieš priimdamas kunigystės šventimus 1961 m. kovo 18 d., jį stropiai stiprinai Paryžiuje ir Romoje. Paskui parodei nepaprastus dvasios ir proto gabumus lankydamas Popiežiškąją bažnytinę akademiją, vėliau uoliai darbuodamasis Šventojo Sosto pasiuntinybėse ir vaisingai atlikdamas pasekretoriaus pareigas Bažnyčios Viešųjų reikalų Taryboje. 1988 m. rugpjūčio 5 d. Mūsų pirmtakas, garbingos atminties palaimintas Jonas Paulius II, tave paskyrė tituliniu Metos arkivyskupu ir apaštaliniu nuncijumi Olandijoje. 1991 m. gruodžio 24 d. tas pats popiežius tau patikėjo valdyti žinomą Vilniaus arkivyskupiją ir 2001 m. vasario 21 d. nusprendė priimti į Kardinolų kolegiją.“

Taip pat kalbama apie dėmesį jaunimui ir katalikiškam švietimui, kunigystei, krikščioniškoms šeimoms, sergantiems ir neįgaliems vaikams, vargšams ir visuomenės atstumtiesiems.

„Mums bus malonu galvoti apie tave šią palaimingą spalio mėnesio dieną, kai iškilmingai pagerbsi savo vyskupystės jubiliejų su visais, kuriuos lakai brangiais. Jau dabar tau, Garbingasis Mūsų Broli, su meile perduodame Apaštališką Mūsų Palaiminimą kartu su šiuo nuoširdžiai parašytu laišku. Draugiškai linkėdami tau daugybės sumanymų, karštai Dieviškąjį Ganytoją meldžiame, kad Jis, užtariant Švenčiausiajai Mergelei Marijai, kuri Vilniaus šventovėje kaip Gailestingumo Motina yra ypač garbinama, visuomet tau būtų dosnus savo dovanų. Baigdami, Tavęs ir visų tavo žmonių prašome melstis, kad galėtume vaisingai atlikti labai svarbią Petro tarnystę pagal Dievo valią“, – savo laišką baigia popiežius Pranciškus.

Kardinolo A.J.Bačkio sekretoriatas taip pat informavo, kad po šv.mišių Vilniaus arkivyskupą emeritą sveikino Arkikatedros bendruomenės atstovai.

Spalio 9 d. Jo Eminencija susitiks su Vilniaus arkivyskupijos kunigais ir drauge aukos šv. mišias Švč. Trejybės bažnyčioje Trinapolyje, o spalio 21 d. jį aplankys Lietuvos vyskupai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min