Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siekiama aktyviau kovoti su kontrabanda ir nelegalia prekių apyvarta

Kontrabanda
VSAT nuotr. / Kontrabanda
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekiant pagal kompetenciją gerinti kovą su kontrabanda ir nelegalia prekių apyvarta, policijos generalinis komisaras teritorinių policijos įstaigų viršininkams nurodė iki š. m. rugsėjo 10 d. apskrityse atlikti teritorinių policijos komisariatų, atskirų padalinių, pareigūnų, kuriems paskirtos prižiūrimos teritorijos, veiklos įvertinimą, užkardant ir atskleidžiant akcizais apmokestinamų prekių nelegalios apyvartos atvejus.

Policijos įstaigoms nurodyta bendradarbiauti su kitų institucijų padalinių pareigūnais, organizuojant prevencines priemones ir reidus turgavietėse, prekyvietėse ir jų prieigose, kitose galimose vietose, siekiant užkirsti kelią nelegaliai į Lietuvos Respubliką patekusių tabako gaminių ir kitų akcizais apmokestinamų prekių neteisėtam realizavimui vidaus rinkoje. Pareigūnams nurodyta rinkti, analizuoti ir realizuoti informaciją iš oficialių (žiniasklaidos, interneto) ir operatyvinių šaltinių apie asmenis, užsiimančius neteisėta akcizinių ir kitų nelegalių prekių apyvarta, pagal kompetenciją teisės aktų nustatyta tvarka keistis turima vieša bei operatyvine informacija apie asmenis, susijusius su šios rūšies nusikalstamomis veikomis ir administraciniais teisės pažeidimais.

Vietinėse žiniasklaidos priemonėse, policijos interneto svetainėse ir kitais būdais nurodyta skelbti policijos įstaigų pasitikėjimo telefonus, kuriais asmenys galėtų pranešti apie neteisėtai vykdomą veiklą, taip pat informaciją gyventojams apie atsakomybę už akcizais apmokestinamų prekių neteisėtos apyvartos pažeidimus, teigiama pranešime spaudai.

Vykdant eismo kontrolę, ypač pasienio regionuose, viešosios policijos patruliai įpareigoti daugiau dėmesio skirti transporto priemonėmis vežamų prekių ir krovinių kontrolei.

Esant gyventojų nusiskundimams ar informacijai dėl vietų, kuriose vykdoma nelegali veikla, arba asmenų, besiverčiančių nelegaliu verslu, nurodyta organizuoti šios informacijos patikrinimą kitų policijos įstaigos padalinių pareigūnų jėgomis. Kiekvienu tokiu atveju vadovai turės įvertinti teritoriją prižiūrinčio apylinkės inspektoriaus ir kriminalinės policijos pareigūno asmeninę atsakomybę dėl galimo jų tarnybinės veiklos aplaidumo ar korupcinių ryšių.

Atsižvelgiant į ekonominę situaciją, vienu iš teritorinės policijos įstaigos pagrindinių veiklos prioritetų bus laikomas tabako ir kitų akcizais apmokestinamų prekių nelegalios apyvartos užkardymas ir atskleidimas prižiūrimoje teritorijoje.

Šio nurodymą vykdymą kontroliuos Policijos departamentas ir specializuotos policijos įstaigos.

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min