Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siekiama įteisinti Močiučių ir senelių pagarbos dieną

Senukai tapo savo pagalbininkų finansiniais rėmėjais.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pensininkai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo nario klaipėdiečio Evaldo Jurkevičiaus užregistruota Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymo 1 straipsnio pataisa sulaukė daug reakcijų, sukėlė diskusijų.

„Siekdamas pagerbti mūsų senjorus, atsižvelgdamas į Senolių dienos minėjimo praktiką užsienio valstybėse bei Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos iniciatyvą įteisinti Močiučių ir senelių dieną, pasiūliau Seimui įtraukti į Atmintinų dienų sąrašą – Močiučių ir senelių dieną, kuri būtų švenčiama rugpjūčio 28-ąją“, - sakė E.Jurkevičius.

Seimo kanceliarijos Parlamentinių tyrimo departamento duomenimis Lenkijoje, Prancūzijoje ir Moldovoje yra švenčiama Močiučių diena. Lenkijoje ši diena ( Dzien Babci) minima sausio 21 dieną jau daugiau nei 30 metų. Močiučių diena minima kaip padėka močiutėms už jų meilę ir rūpestį. Sausio 22-ąją, Lenkijoje taip pat minima Senelio diena (Dzien Dziadka). Abi dienos yra švenčiamos vaikų ikimokyklinėse įstaigose ir vidurinėse mokyklose.

Prancūzijoje Močiučių diena (La fete des Grand-meres) minima pirmąjį kovo sekmadienį nuo 1987 metų. Moldovoje Močiučių diena įteisinta 2007 metais ir švenčiama paskutinį rugsėjo šeštadienį.

Rytų šalyse, pavyzdžiui, Japonijoje yra švenčiama Pagarbos seneliams diena. Ši diena nuo 1966 metų yra nacionalinė šventė, minima trečiąjį rugsėjo pirmadienį.

JAV Senelių diena (Grandparents day) nuo 1987 metų yra minima pirmąjį sekmadienį po Darbo dienos (Labour Day).

„Lietuvoje spalio 1-ąją švenčiama Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šios dienos tikslas –  tarptautiniu mastu atkreipti dėmesį į senatvę ir su tuo susijusias problemas, ugdyti pagarbą senjorams”, - sakė Seimo narys.

Anot jo, Močiučių ir senelių dienos tikslas skiriasi. Šia diena siekiama tvirtinti ryšį tarp kartų, pagerbti būtent močiutes ir senelius.

„Priėmus Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymo 1 straipsnio pataisą, nuo 2011 metų Lietuvoje  rugpjūčio 28 dieną bus pradėta minėti ir švęsti Močiučių ir senelių diena. Tai skatintų rengti bendrus kelių kartų renginius, stiprinti bendravimą tarp kartų. Būtų parodomas išskirtinis dėmesys močiutėms ir seneliams, kuris ugdytų pozityvų jaunosios kartos požiūrį į vyresniąją kartą“, - mano E.urkevičius.

Seimo narys kviečia visuomenę pasisakyti dėl atmintinos Močiučių ir senelių dienos.

Ar tinka šiai dienai rugpjūčio 28-oji? Gal verta šiai progai įteisinti kurį nors rugpjūčio sekmadienį? Tik svarbu, kad jis nesutaptų su rugpjūčio 23-iąja Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio diena. Kita vertus juk rugpjūčio 12-oji yra Tarptautinė jaunimo diena, o rūgpjūčio 31-oji Laisvės diena. Be to, rugpjūčio 15-ąją švenčiame Žolinę.

Savo pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymo 1 straipsnio pataisos, kuri numato įteisinti  Močiučių ir senelių dieną siųskite elektroniniu paštu: Evaldas.Jurkevicius@lrs.lt arba laiškais: adresas Taikos pr. 99, Klaipėda, LT 94198 Seimo nario Evaldo Jurkevičiaus biuras.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min