TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Siekiama, kad žvalgybos tarnautojų nusižengimai neturėtų senaties

Valstybės saugumo departamentas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybės saugumo departamentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybės saugumo departamento (VSD) išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad per pastaruosius metus Departamente buvo sustiprinta vidaus kontrolės sistema, reglamentuotas informacijos rinkimo ir tyrimo padalinių savarankiškumas, įsteigti už tyrimų kontrolę atsakingi padaliniai, daugiau kontrolės atsakomybės suteikta generalinio direktoriaus pavaduotojams.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministrės ir VSD generalinio direktoriaus įsteigta darbo grupė parengė ir artimiausiu metu pateiks pasiūlymus dėl Žvalgybos įstatymo naujos redakcijos, kurioje yra nustatyta, kad žvalgyba gali būti vykdoma tik nacionalinio saugumo užtikrinimo tikslais, kad žvalgybos tarnautojų drausminiai nusižengimai neturi senaties, nustatyti griežtesni žvalgybos ir saugumo institucijų veiksmų kontrolės principai, aiški žvalgybos veiksmų sankcionavimo tvarka, užtikrinanti, kad žvalgybos institucijų kišimasis į privatų žmogaus gyvenimą būtų proporcingas kylančiai grėsmei.

Pasitikėjimo Valstybės saugumo departamentu atkūrimas yra vienas iš prioritetinių Departamento vadovybės uždavinių. Šio tikslo VSD siekia įgyvendindamas reformas Departamente, teikdamas pasiūlymus dėl įstatymų pakeitimų tiksliai apibrėžiant žvalgybos ir saugumo funkcijas ir atskiriant jas nuo teisėsaugos. Manoma, kad teikiami siūlymai dėl įstatymų pakeitimų nustatys aiškias ribas, kada ir kaip gali būti naudojami žvalgybos ir saugumo institucijų pajėgumai, ir tai padės išsklaidyti visuomenės susirūpinimą, kad žvalgybos ir saugumo institucijos pažeidžia piliečių laisves.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min