Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 14d. 17:54

Siekis riboti kavinių darbo laiką pritarimo nesulaukė

Totorių gatvėje esanti „Chaplin“ kavinė kol kas alkoholio licencijos ribojimo išvengė.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Totorių gatvėje esanti „Chaplin“ kavinė kol kas alkoholio licencijos ribojimo išvengė.

Vilniaus savivaldybės taryba nusprendė kol kas neriboti dėl trijų sostinės senamiesčio barų alkoholio licencijų. Taip ketinta kovoti su triukšmadariais, kurie trukdo kaimynams.

Alkoholio licencijų apribojimus ketinta taikyti trims Totorių gatvėje įsikūrusioms kavinėms – „Transylvania“, „Chaplin“ ir „Misterija“. Tačiau tarybos nariai nutarė, kad dėl „Transylvanijos“ ir „Misterijos“ kavinių bus sprendžiama kitame posėdyje, kuris įvyks po vasaros atostogų rugsėjo 8 dieną, o „Chaplin“ alkoholio licencijos apribojimams iš viso nepritarta.

Šis klausimas į tarybos posėdžio darbotvarkę įtrauktas po senamiesčio gyventojų skundų, kad iš barų sklindantis triukšmas jiems trukdo. Tad nuspręsta sutrumpinti šių barų alkoholio licencijų galiojimo laiką, o tai kavines priverstų trumpinti savo darbo laiką.

Gali spręsti ir dėl kitų barų

Sprendimo projekte buvo nurodyta, kad ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais alkoholiu barai nebegalės prekiauti po vidurnakčio, o kitomis dienomis – po 22 valandos. Panašus likimas gali ištikti ir kitus Vilniaus senamiestyje ar centre įsikūrusius barus ar kavines, kadangi skundų gaunama ir dėl kavinių Islandijos, Dominikonų gatvėse. Tai itin skaudžiai smogtų tiems barams, kurie orientuojasi į vakarinius lankytojus, darbą pradeda nuo 17 valandos ar dar vėliau.

Anot kavinės „Chaplin“ atstovės Aušros Girtaitės, toks sprendimas jiems atrodo, kaip bandymas sužlugdyti. „Mes negirdėjome jokių skundų mūsų darbu, mums niekas neskambino, neprašė, kad tyliau leistume muziką ar pan. Praeitą ketvirtadienį išgirdome, kad turime ruoštis, tvarkyti savo veiklą, rinkti parašus, nes rugsėjo mėnesį bus svarstymas dėl licencijų apribojimo. O antradienį iš spaudos sužinojome, kad tai svarstoma jau šį trečiadienį“, – stebėjosi A.Girtaitė.

Šie ribojimai galėjo priversti kavines užsidaryti. „Chaplin“ būtų priversta atleisti didžiąją dalį darbuotojų. „Misterijos“ vykdančioji direktorė Vaida Bružienė taip pat neatmetė tokios galimybės, kad miesto tarybos sprendimas dėl licencijos ribojimų juos sužlugdytų.

„Mūsų pagrindinės pajamos yra iš vakaro ir nakties. O jeigu negalime tada dirbti, tai reikėtų atidaryti sulčių barą ar kažką panašaus. Jeigu dienos verslas būtų efektyvus, taip ir būtume padarę. Tačiau dabar turime barą, į kurį daug investuota. O darbo laiko apribojimas sužlugdytų bet kokią viltį išgyventi“, – sakė V.Bružienė.

Labiausia šių trijų barų atstovus stebino tai, kad apribojimai taikomi tik jiems, nors šalia dirba ir kitos kavinės. „Mums kyla įvairių minčių, galbūt skundžiasi tik keli suinteresuoti asmenys, galbūt tai konkurencija. Niekas su mumis nesidalina informacija“, – sakė V.Bružienė.

Verslininkai pusę lūpų prasitarė, kad įžvelgia kažkieno norus užimti jų vietą, todėl ir bandoma jiems pakenkti.

Nėnius nusišalino

Vienas iš miesto narių, liberalcentristas Kęstutis Nėnius pats gyvena Totorių gatvėje, tad balsuojant dėl šių kavinių jis nusišalino.

Dalis tarybos narių garsiai abejojo, ar apribodami darbo sąlygas kelioms kavinėms nesudaromos geresnės sąlygos konkurentams. Anot savivaldybės Kalbos kontrolės ir administracinės veiklos skyriaus vedėjo Gintaro Tamošiūno, apriboti visų senamiestyje ir miesto centre veikiančių kavinių bei barų darbo laiką nėra jokios būtinybės, nes dauguma jų kaimynystėje neturi gyventojų.

„Senamiestyje negyvenama tankiai, tik tam tikrose gatvėse, jų atkarpose gyventojų daugiau. Totorių gatvėje gyvena išties nemažai žmonių, pastaruoju metu gavome apie 40 gyventojų, nepatenkintų būtent šių trijų kavinių darbu, skundų. Tarkim, Pilies gatvėje niekam toks triukšmas netrukdytų, nes ten tiesiog nėra tiek gyventojų“, – sakė G.Tamošiūnas.

Per du mėnesius kavinės turės pasirūpinti triukšmo prevencija, galbūt pasisamdyti daugiau apsaugos darbuotojų. Totorių gatvės kavinių atstovai tikina jau šį penktadienį ketinantys pasirašyti sutartį su policija, kuri skirs didesnį dėmesį šiai gatvei.

Temos: 1 Alkoholis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:19
02:24
01:30

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min