Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sieks nutraukti šilumos ūkio nuomą

Anot savivaldybės kontrolieriaus, šilumos ūkio nuomos sutartis vilniečiams nėra palanki.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Anot G.Rudžionio, šilumos ūkio nuomos sutartis prieštarauja galiojančioms Lietuvos įstatymų nuostatoms.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija Vilniaus miesto taryboje nusprendė naująjį politinį sezoną pradėti nuo senų aktualijų: opozicinė frakcija tarybos sekretoriate užregistravo sprendimo projektą nutraukti sostinės šilumos ūkio nuomos sutartį.

Viename paskutinių prieš atostogas Vilniaus tarybos posėdžių nepritarta Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties pratęsimui. Tuomet norui šilumos ūkį dar ilgesniam laikui – iki 2037 metų – išnuomoti prancūzų koncernui „Dalkia“ pasipriešino 23 tarybos nariai.

Turtą miestas gali valdyti pats

Kitą trečiadienį, rugsėjo 8-ąją, įvyksiančiame pirmajame rudens tarybos posėdyje koncerno pavadinimas vėl bus linksniuojamas. Sutartį panorę nutraukti „tvarkiečiai“ teigia, kad savo turtą miestas turėtų valdyti pats, o ši sutartis yra ne tik nenaudinga vilniečiams, bet ir neatitinka šiandien galiojančių teisės aktų, be to, esą nuomotojai nevykdo nuomos sutarties sąlygų.

Anot frakcijos vadovo Gedimino Rudžionio, tai, kad šilumos ūkio nuomos sutartis daugiau kaip 30 atvejų prieštarauja galiojančioms Lietuvos įstatymų nuostatoms, konstatavo Valstybės kontrolė, nuomos sutarties pažeidimus bei netinkamus jos vykdymo atvejus nustatė ir Vilniaus miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba.

„Pusė milijono vilniečių peni komercinę struktūrą. Ar mes neturime savo specialistų, neturime savo potencialo, kad būtinai reikia šilumos ūkį išnuomoti verslo struktūroms?“ – svarstė G.Rudžionis.

G.Rudžionio teigimu, sutartį bandyta nutraukti ir 2007–2009 metais, kai mero poste buvo partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Juozas Imbrasas, tačiau „prakalbus apie tai, J.Imbrasas labai greitai neteko posto“.

Paklaustas, kurių politinių partijų palaikymo tikisi svarstant sutarties nutraukimo projektą, G.Rudžionis jų įvardinti negalėjo: „Tie, kurie išrinkti vilniečių, gins vilniečių interesus, o išrinkti finansinių struktūrų – atstovaus jų interesams“.

Kolegos vertina skeptiškai

„Kai politikai yra tokie nekūrybingi, kad negali sugalvoti nieko nauja, prisimena vėl tą patį, – paklaustas, kaip vertina projektą, sakė sostinės tarybos Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos vadovas Gintautas Babravičius. – Jie kelerius metus vadovavo Vilniaus miestui, tada ir galėjo atlikti visus tuos veiksmus, kuriuos dabar siūlo mums. Bet kadangi to nepadarė, matyt, to nebuvo galima padaryti“.

Anot G.Babravičiaus, „tvarkiečiai“ puikiai žino, kad pasirašius sutartį yra prisiimti įsipareigojimai, kuriuos reikia vykdyti. „Tai tėra populistinės kalbos“, – įsitikinęs G.Babravičius.

Vilniaus šilumos ūkis koncernui „Dalkia“ buvo išnuomotas 2002 metais 15-ai metų. Šiemet buvo siekiama sutartį pratęsti dar 20-čiai metų, teigiant, kad nuo 2016 metų sausio 1 dienos įsigalios Europos Sąjungos į aplinką išmetamų teršalų sumažinimo reikalavimai, o norint juos atitikti į Vilniaus šilumos tinklus reikėtų investuoti apie 450 mln. –1,2 mlrd. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min