Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiemet valstybė gyventojams skirs rekordiškai didelę socialinę paramą

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įvairioms socialinėms išmokoms, pašalpoms ir kompensacijoms šiemet išmokės rekordiškai daug lėšų. Bendra piniginės paramos suma, kurią Lietuvos gyventojams skirs valstybė, sudarys daugiau nei 1 mlrd. litų. Tai 86 mln. litų daugiau nei 2008 metais, kai socialinei paramai išmokėti buvo skirta 927,2 mln. litų.

„Valstybė sieks pasirūpinti kiekvienu žmogumi, kuriam ypač reikia paramos, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys. – Jos gavimą jau dabar supaprastinome kai kurioms socialinėms grupėms, o biurokratinių barjerų mažės ir ateityje“.

Didžiausią skiriamų lėšų dalį sudarys išmokos vaikams. Ši parama sieks 809 mln. litų. Tai 61 mln. litų daugiau nei 2008 metais.

Išmokas vaikams sudaro vadinamieji „vaiko pinigai“, vienkartinės išmokos gimus ar įsivaikinus vaiką, globos (rūpybos) išmoka ir kita parama. Vien vadinamiesiems „vaiko pinigams“ išmokėti numatyta 514 mln. litų, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Beveik 120 mln. litų bus skirta ir nemokamam mokinių maitinimui bei paramai mokinio reikmenims įsigyti.

Ministro R.J.Dagio žodžiais, „nepaisant ekonominio sunkmečio, gyventojai turi jausti valstybės paramą“.

„Tai atsispindi ne tik rekordine suma, kuri bus skirta socialinėms išmokoms ir kompensacijoms, bet ir toms lėšoms, kurios skiriamos aktyviai darbo rinkos politikai“, – kalbėjo ministras R.J.Dagys.

Kitoms socialinėms išmokoms ir kompensacijoms šiemet valstybė skirs 245 mln. litų arba 66 mln. litų daugiau nei 2008 metais. Šias išmokas gaus nepasiturintys Lietuvos gyventojai, kuriems priklauso socialinės pašalpos, taip pat kompensacijos už būsto šildymą, šalto ir karšto vandens suvartojimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min