Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 27d. 13:36

Signalas iš Šiaulių: dėl koronaviruso pramuštas naujas dugnas

COVID-19 sirgusiems ligoniams – moderniai įrengtos patalpos, šiuolaikiškiausia įranga ir profesionali priežiūra
Zitos Katkienės nuotr. / COVID-19 sirgusiems ligoniams – moderniai įrengtos patalpos, šiuolaikiškiausia įranga ir profesionali priežiūra

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika sako, kad COVID-19 pandemijos akivaizdoje ligoninėje praėjusią parą pramuštas dar vienas „dugnas“ – paguldyta 20 pacientų, kurių amžiaus vidurkis nuo 40 iki 60 metų. Visų jų būklės yra rimtos.

Penktadienį nuotolinėje Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos konferencijoje Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius R.Mažeika sakė, kad situacija yra labai rimta.

Prognozės – esą labai nepalankios.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Mažeika
Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Mažeika

R.Mažeikos teigimu, Lietuva yra pasirinkusi švelnius ribojimus. Jis ragino gyventojus įsiklausyti į situacijos rimtumą.

Medikas pastebėjo, kad, pavyzdžiui, tarp nėščiųjų yra labai išplitęs sergamumas šia liga.

Nors yra nemažai pasveikusių nuo koronaviruso, pasaulio ekspertai dar neturi informacijos, kokias pasekmes COVID-19 turės ateityje naujagimiams ir vaikams.

„Turiu pasakyti, kad yra nemažai persileidimų, kurie taip pat konstatuoti, kada yra COVID-19 teigiamas tepinėlis. Taigi aš noriu pasakyti šitais pavyzdžiais, kad jauni žmonės, kurie galvoja, kad jie neserga, kad serga besimptomėmis formomis, ne visai taip yra. Ir turėtumėte tikrai jaunimas labai rimtai žiūrėti į šitą ligą ir į viruso plitimą“, – pabrėžė R.Mažeika.

Jo teigimu, šiandien Respublikinėje Šiaulių ligoninėje vaizdas visiškai kitoks nei tas, kurį pavasarį matėme, tarkime, Italijoje, kur koronavirusas buvo išplitęs senelių globos namuose, sirgo daug senyvo amžiaus žmonių.

„Šiandien turiu pasakyti, kad Šiaulių ligoninėje vaizdas visiškai kitoks. Praeitą parą mes pramušėme dar vieną dugną – paguldyta 20 pacientų, kurių amžiaus vidurkis nuo 40 iki 60 metų – absoliuti dauguma. Visų būklės yra rimtos. Rentgenologiškai yra pavirtinti labai sudėtingi plaučių uždegimai, apėmę visus plaučius“, – pasakojo Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas.

R.Mažeika pabrėžė, kad situacija yra rimta. Jis akcentavo, kad artėjama prie tos ribos, kada ligoninės bus perkrautos.

„Jeigu kalbėtumėme apie situaciją regione, vėlgi mes esame turbūt 3–4 savaitės priekyje visos Lietuvos. Tai šiandien visos Telšių ir Šiaulių ligoninės yra atidariusios COVID-19 skyrius. Jie yra užpildyti 80–85 procentų apimtimis. Taigi rezervų yra likę tikrai labai nedaug. Dar daugiau noriu pasakyti – personalo klausimas yra sprendžiamas tikrai mobilizuojant visus gydytojus kiek įmanoma, kurie turi kompetencijos gydyti“, – SAM nuotolinėje spaudos konferencijoje pasakojo R.Mažeika.

Prognozės, su dabartine tendencija, anot jo, yra labai nepalankios.

„Nes mums yra prognozuojama, kad reikės 65 lovų reanimacijoje. Įsivaizduokite, reikia sukurti 60 lovų reanimacijoje su tuo pačiu personalu, kurį mes turėjome. Tai vienas gydytojas aptarnauja šešis pacientus. Mobilizavosi mūsų kolegos gydytojai. Ir mes pajėgūs būsime turėti 40 lovų“, – pasakojo R.Mažeika.

Naujas rekordas

Statistikos departamentas pranešė, kad per ketvirtadienį Lietuvoje patvirtinti 2339 nauji koronaviruso atvejai.

Tai – rekordinis per parą patvirtintų atvejų skaičius šalyje.

Iš viso Lietuvoje patvirtinti 56 095 COVID-19 atvejai.

13 514 žmonės pasveiko nuo ligos, o 41 897 – serga.

Ligoninėse gydomi 1776 COVID-19 pacientai, 126 iš jų – reanimacijoje, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis reikalingas 917 pacientų, 81 asmeniui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Šiuo metu užimta apie daugiau nei pusė ligoninių lovų 8 919 iš 16 tūkst. 688.

Iš 666 reanimacijos lovų užimta kiek daugiau nei pusė – 371. Iš 613 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 225, iš 6 233 lovų su deguonimi užimta 2 251.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min