Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 22d. 19:18 , Atnaujinta: 2020 spalio 22d. 19:40

Šilalėje dviprasmiškai nufilmuota R.Žemaitaičio patarėja: rinkėjų manevrus po balsavimo tiria policija

Portalą 15min ketvirtadienį pasiekė įvairių minčių galinti sukelti filmuota medžiaga iš Šilalės miesto. Siužeto ašis – balsą išankstiniuose rinkimuose atidavęs vyras eina prie mikroautobuso, kuriame sėdi Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio patarėja Ingrida Montvidaitė. „Galimai“, – apsidrausdamas užsimena šio filmuko autorius, o tikslesnę fabulą jau narplioja Šilalės komisariato pareigūnai. Pats R.Žemaitaitis sako, kad vaizdo medžiagoje „nieko nėra.“

Ketvirtadienio vakarą 15min iš Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko sulaukė patvirtinimo, kad ši filmuota medžiaga kartu su pirminiais paaiškinimais yra perduota pareigūnams.

Komisaras Marius Draudvila pabrėžė, kad policija šios istorijos vertinti ir komentuoti neskuba, nes kol kas vyksta tik vadinamasis „aplinkybių patikslinimas.“ Šiai stadijai pasibaigus, galės būti priimtas procesinis sprendimas, yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą, ar nėra.

Filmuotos medžiagos autorius yra Dainius Bergelis, Šilalėje dirbantis rinkimų stebėtoju, o šią ketvirtadienio popietę pats ėjęs iš anksto balsuoti 2-ajame Seimo rinkimų ture vienmandatėje apygardoje.

„Apie 14 valandą 30 minučių pamačiau asocialios išvaizdos galbūt neblaivius vyrus – jie taip pat balsavo. Po to vienas jų išėjo iš apylinkės ir nuėjo tiesiai prie mikroautobuso, stovinčio maždaug už 100 metrų“, – 15min papasakojo D.Bergelis.

Rinkimų stebėtojo žodžiais tariant, „Šilalėje visi visus pažįsta“, todėl jis iš karto suprato, kad prie autobusiuko vairo sėdi šiame mieste dirbanti Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio patarėja Ingrida Montvidaitė. Beje, iš replikos filmuotos medžiagos pabaigoje yra akivaizdu, kad ir I.Montvidaitė atpažino filmuotoją.

„Turbūt. Galimai“, – tik taip teisiškai korektiškai matytą vaizdą ir visas aplinkybes 15min pakomentavo D.Bergelis.

Apie galimą rinkimų tvarkos pažeidimą šilališkis nedelsdamas informavo ir teisėsaugą.

„Matot, ten cigaretės yra dalinamos“, – kas iš vaizdo įrašo jam pasirodė akivaizdu, įvardijo 15min pašnekovas.

Rinkimų stebėtojas dar pridūrė: „Nemačiau, ar perdavė, ar neperdavė, todėl ir sakau – galimai.“

D.Bergelis jaučiasi atlikęs savo pilietinę pareigą, o dabar laukia pirminio vertinimo ir iš policijos.

Dviprasmiškoje situacijoje nufilmuotos Seimo nario padėjėjos mobiliojo telefono numeris viešai neskelbiamas, kol kas jos pozicijos naujienų portalas nežino. Beje, filmuotos medžiagos autorius, nutrūkus vaizdo įrašui, teigia į diskusiją su I.Montvidaite nesivėlęs.

Į naująjį Seimą kaip partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas kandidatuojantis R.Žemaitaitis ketvirtadienio vakarą, kol publikacija dar buvo rengiama, 15min žurnalistui tarnybiniu mobiliuoju neatsiliepė. Tačiau netrukus R.Žemaitaitis turėjo galimybę pamatyti 15min paviešintą filmuotą medžiagą, o jos turinį šių eilučių autoriui lakoniškai pakomentavo trumpąja SMS žinute: „Kaip matau, čia nieko nėra. Perdėta viskas.“

R.Žemaitaitis: „Kaip matau, čia nieko nėra. Perdėta viskas. Policija turi greitai baigti tyrimą.“

Politikas pridūrė penktadienį pats pasiaiškinsiąs aplinkybes policijoje, nes susidarė įspūdį, kad pareigūnai „turi greitai baigti tyrimą.“

Pakartotiniame balsavime Kelmės–Šilalės apygardoje R.Žemaitaitis varžosi su Jonu Gudausku (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min