Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šildymas kovą klaipėdiečiams atsiėjo pigiau

Dėl brangstančių dujų šildymo sezono gyventojai laukia su nerimu.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Teigiama, kad kovą šilumos buvo sunaudota ketvirtadaliu mažiau nei vasarį.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdiečius jau pasiekė šildymo sąskaitos už paskutinį žiemos mėnesį. Teigiama, kad kovą šilumos buvo sunaudota ketvirtadaliu mažiau nei vasarį.

Teigiama, kad kovo mėnesio lauko oro temperatūra buvo apie 0,6 C°. Šis mėnuo buvo  šiltesnis nei vasario mėnuo 4,2 laipsniais, todėl Klaipėdos miesto daugiabučių namų gyventojai šildymui šilumos vidutiniškai sunaudojo 24% mažiau.

Lyginant sąskaitų skirtumą kovo ir vasario mėnesį, naujos statybos namų sąskaitos sumažėjo 39%, pilnai renovuotų namų sąskaitos už kovo mėnesį buvo 23% mažesnės negu vasarį,  nerenovuotų namų sąskaitos kovo mėnesį sumažėjo penktadaliu. Vieno kvadratinio metro naujos statybos arba renovuoto būsto apšildymas kovą atsiėjo nuo 1,14 Lt, o nerenovuoto nuo 4,02 Lt.

Naujos statybos ir pilnos renovacijos namuose butų savininkai turi galimybę naudoti šilumą pagal savo poreikį, todėl labai didelis šildymo įkainių skirtumas tarp butų.

Seni šilumos punktai

Anot energetikų, pavasarį ypač išryškėja senų šildymo sistemų ydos. Ne visi gyventojai patenkinti jų būsto šildymo sąlygomis. Dėl primityvių šildymo sistemos įrengimų dieną butai peršildomi, o naktį būna nepakankamai šilta. Smarkiai svyruojant lauko temperatūrai optimaliai šilumą reguliuoja automatizuoti šilumos punktai. Deja, tokius šilumos punktus Klaipėdoje turi vos 40% pastatų. Todėl norint šildytis komfortiškai ir nepermokėti už šildymą būtina renovuoti namo šilumos punktą ir modernizuoti vidaus šildymo sistemą. Šildymo punktas yra gyventojų nuosavybė, jį prižiūri ir šilumą name reguliuoja gyventojų pasirinktas šildymo sistemų prižiūrėtojas. 

Prognozė dėl šilumos kainos: dujos pinga, tad ir šilumos kaina nuo kito mėnesio mažės. Tai ilgametė tendencija – žiemą dujų poreikis būna didesnis, todėl ir jų kaina didėja. Tik Lietuvos vartotojai to nepastebėdavo, nes šis šildymo sezonas yra pirmasis, kai šilumos kaina šalyje buvo perskaičiuojama kas mėnesį. Anksčiau kaina būdavo peržiūrima kas pusę metų.

Komentarai
Temos Šildymas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min