Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šildymo sezono startas – dar ne visur

Dėl brangstančių dujų šildymo sezono gyventojai laukia su nerimu.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Šildymo sezonas Klaipėdoje startavo sklandžiai, tačiau šildoma dar tik apie 80 procentų miesto.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdiečiai jau nuo pirmadienio gali džiaugtis šiluma namuose, tačiau ne visi patenkinti anksčiausiai per pastaruosius penkerius metus prasidėjusiu šildymo sezonu.

Šiemet šildymo sezonas palyginus su pernai metais prasidėjo pora dienų anksčiau: pernai šildymas mieste įjungtas spalio 13-ąją. „Kaip šilumos tiekėjai mes jau seniai laukėme šildymo sezono pradžios, mūsų sistemos dirba sklandžiai. Bet yra bendrijų, kurios dar vis vykdo rekonstrukcijas. Dvi bendrijos dar nebaigė vidaus šildymo sistemos rekonstrukcijos darbų. Matyt, jie tikėjosi, kad šildymo sezonas prasidės vėliau“, – dabartinę situaciją apibūdino „Klaipėdos energijos“ Šilumos tiekimo departamento direktorius Leonardas Jokubauskas

Dar gali išlįsti problemų

Iki šio šildymo sezono pradžios Klaipėdoje pastatyti 28 nauji šilumos punktai. Tikimasi, kad modernizavus šildymo sistemas, šiluma bus naudojama taupiau. L.Jokubausko teigimu, „Klaipėdos energija“ įvykdė visus planus: rekonstravo daug šilumos tinklų, jiems suteikti leidimai eksploatuoti. Tačiau, kaip ir kasmet, nesklandumų nebus išvengta.

„Šilumos ūkių prižiūrėtojai nespėja įjungti šildymo namuose. Sunku patekti į butus ir iš sistemų išleisti orą, kai kurie žmonės išvažiavę į užsienį, tad negalima patekti į jų namus. Kol viskas susitvarkys, praeis apie savaitė“, – sakė pašnekovas.

Jo manymu, gerai, kad šildymo sezonas startavo anksčiau, nes iki šalčių dar gali išryškėti problemos, kurias galima spręsti tik esant teigiamai temperatūrai. Tai, jog gali atsirasti defektų, beveik neišvengiama, nes Klaipėdos mieste yra apie 200 kilometrų šildymo tinklų.

Atidėjo šildymą

Šiltesnėmis patalpomis jau kiek anksčiau džiaugiasi miesto ugdymo įstaigos. Jose šildymo sistemos sutrikimų neaptikta. Tačiau „Verdenio“ mokykloje, esančioje Kretingos gatvėje, tvarkingam šilumos tiekimui trukdo šildymo sistemos ir patalpų rekonstrukcija. Mokykla nespėjo jos baigti laiku. „Pusė mokyklos bus modernizuota, pusė – ne. Šildymas bus tiekiamas, bet renovavimo darbus atlikęs rangovas turės atsakyti už pasekmes, jei kas atsitiktų“, – sakė L.Jokubauskas.

Anot Šilumos tiekimo departamento direktoriaus, dviejų namų, esančių Alksnynės ir Debreceno mikrorajonuose, gyventojai pareiškė norą šildytis nuo spalio 25-osios,  bet tai – pavieniai atvejai.


 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min