Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 14d. 16:18

Šiltas lapkritis šildymo kainos nemažino

Šiluma
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Šiluma

Klaipėdos gyventojams už šildymą lapkritį teks mokėti maždaug 28 proc. daugiau nei pernai.

Kaip praneša „Klaipėdos energija“, šiemet Klaipėdoje lapkričio mėnesio ataskaitinė lauko oro temperatūra buvo 6,4 laipsniai šilumos, o pernai  5,3.

Pasak Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos, per metus gamtinės dujos pabrango apie 40 proc. Šildymo sezono metu Klaipėdoje apie 95 procentai šilumos pagaminama būtent deginant gamtines dujas.

Todėl šilumos kaina, lyginant su pernykščiu lapkričiu, Klaipėdoje išaugo apie 28 procentus. 2010 metais viena kilovatvalandė kainavo 19,63 ct, o 2011 m. jau 25,07 ct (be PVM).

„Klaipėdos energija“ gaminamos šilumos kaina lapkritį buvo mažesnė už Lietuvos vidurkį (25,89 ct/kWh be PVM), ir mažesnė nei kituose šalies didmiesčiuose, išskyrus Panevėžį.
Gruodžio mėnesį šilumos Klaipėdoje kaina mažėjo iki 24,62 ct/kWh (be PVM).

Suvartojimo rodikliai

2011 metų lapkričio mėnesį vidutinis šilumos energijos suvartojimas Klaipėdoje buvo 6,52 proc. mažesnis negu 2010-ųjų lapkritį.

Šiemet šilumos sunaudojimo vidurkis Klaipėdos mieste buvo 13,01 kWh/m². Lyginant vidurkius, naujos statybos ir renovuoti daugiabučiai namai suvartojo apie 2,3 karto mažiau šilumos nei vidutiniškai mieste. Lapkritį naujos statybos namuose šilumos suvartojimo vidurkis buvo beveik dvigubai mažesnis už miesto vidurkį – 5,57 kWh/m². O renovuotuose namuose šildymui prireikė dar mažiau energijos – 4,51 kWh/m².

Gyventojai 2011 metų lapkritį šilumos butų šildymui sunaudojo apie 11 proc. mažiau negu 2010 metų lapkritį.

Taip pat akivaizdu, kad esant permainingoms oro sąlygoms taupiau šilumą vartojo namai, kuriuose įrengi modernūs šilumos punktai. Lapkričio statistika byloja, kad namai su modernizuotais šilumos punktais vidutiniškai šildymui sunaudojo 28 procentais mažiau energijos, nei namai su senais šilumos punktais.

Mažiausiai už šildymą mokės Dragūnų gatvės 1 namo gyventojai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min