Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiluma vasarį pigo nepastebimai

Lietuviai vis dar vangiai domisi efektyviu šilumos taupymu.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / 9,55 Lt už kvadratinį metrą -–tiek už šilumą bute sumoka Puodžių g. 22-ojo namo gyventojai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdiečiai, tikėdamiesi, kad už šildymą trumpesnį ir šiltesnį vasario mėnesį pavyks sumokėti mažiau, nusivils sutaupę tik apie 3 procentus.

Vasarį oro temperatūra buvo apie 3,6 laipsnio šalčio. Trumpiausias metų mėnuo buvo maždaug 4 laipsniais šiltesnis nei sausis, todėl Klaipėdos miesto daugiabučių gyventojai šildymui šilumos vidutiniškai sunaudojo apie 10 proc. mažiau.

Palyginti su sausiu, vasarį šilumos kaina dėl brangusių dujų didėjo 6,9 proc, tad praėjusio mėnesio sąskaitos šildymui bus mažesnės apie 3 procentais.

Šiuo metu šilumos kaina yra 26 proc. mažesnė nei pernai tuo pačiu metu (sumažėjo nuo 25,22 ct/kWh iki 18,71 ct/kWh be PVM).

Klaipėdos ir Gargždų gyventojams šiluma kainuoja kur kas pigiau nei kituose Lietuvos miestuose.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, šiuo metu efektyviu šilumos energijos vartojimu pasižymi tik 4,6 proc. visų Lietuvos daugiabučių namų. Patenkinamai šiluma vartojama 17,3 proc. šalies daugiabučių. Didžioji dalis – 55,7 proc. – šalies daugiabučių yra pasenę ir pasižymi prasta šilumos energijos izoliacija, o 22,4 proc. Lietuvos daugiabučių šilumos energijos švaistymo rodikliai – katastrofiškai aukšti.

Pigiausiai šildymas vasarį atsieis naujos statybos daugiabučiui Debreceno g. 58C (maždaug 1,74 lito kvadratiniam metrui) bei visškai renovuotam Statybininikų pr. 19-ajam namui (1,82 lito kvadratiniam metrui). Brangiausiai už šildymą mokės Puodžių g. 22-ojo namo gyventojai – apie 9,55 lito už kvadratinį metrą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min