Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti
2018 04 29

Šilutė, Telšiai ir Plungė: politikai rengiasi mero kėdės šturmui

„Pabandysiu dar kartą“, – sako plungiškė, skyriaus konservatorių lyderė Asta Beierle-Eigirdienė. Ji, kaip ir keletas kitų politikų, tarp kurių ir esami merai, ketina dar kartą susirungti dėl mero posto Žemaitijos miestuose. Kitų metų merų rinkimuose, manoma, bus galima išvysti tiek senų, tiek naujų veidų. Tad kas gi ketina susigrumti dėl mero posto Plungėje, Šilutėje bei Telšiuose?
Telšiai – Žemaitijos sostinė Tema
Telšiuose, Žemaitijos sostinėje, dėl mero kėdės turėtų vykti arši kova, mat, manoma, čia kandidatu taps ir Seimo narys V.Bukauskas / Alvydo Januševičiaus nuotr.

„Matysime, kur čia skubėti, esmė darbus padaryti. Kiekvieną dieną darbai vykdomi, pasistūmėjimai neblogi, tad kol kas negalvoju apie rinkiminę kampaniją. Pašnekėjimų visokių yra, bet sprendimų nėra. Kam gimdyt anksčiau laiko. Ateis laikas, padarysime sprendimus“, – sakė Plungės meras Audrius Klišonis, aktyviai politiką sekančių plungiškių teigimu besirengiantis kovai dėl išlikimo mero poste.

Už savo darbus ir giriamas, ir peikiamas A.Klišonis vertinamas kaip stiprus varžovas kitiems rinkimų dalyviams. Tiesa, teigiama, jog susirungti su juo pajėgūs nebent pora kandidatų, o kitų šansai tolygūs nuliui.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Audrius Klišonis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Audrius Klišonis

Dalyvaus antrą kartą

Pirštinę merui antrą kartą ketina mesti konservatorė Asta Beierle-Eigirdienė, oficialiai patvirtinta šios partijos kandidate Plungėje. Praėjusiuose rinkimuose moteris išėjo į antrą turą ir pralaimėjo A.Klišoniui.

„Patikėjo skyrius eiti į rinkimus, pabandysiu dar vieną kartą. Esu taryboje, man patinka, tai įdomus darbas, esu opozicijos lyderė. Vykdome dabar kontrolę, esu kontrolės komiteto pirmininkė, programos aiškios, mano patirtis dešimt metų savivaldybėje, dirbau ir ekologe, ir administracijos direktoriaus pavaduotoja, ir direktore. Gal lengviau balansus matyti, problematiką įžvelgti, kai iš apačios ateini. Išbandžiusi esu, man viskas aišku“, – kalbėjo moteris.

Plungiškės teigimu, rinkimai šiame mieste bus sudėtingi ir nurungti dabartinį merą būtų rimtas iššūkis.

„Labai sudėtinga bus. Meras labai gudrus žmogus, bet ta praktika visoje Lietuvoje būdinga, įvairių įstaigų, seniūnijų vadovai yra per partinę liniją. Man visada atrodė, kad su specialistais reikia dirbti“, – sakė A.Beierle-Eigirdienė, neseniai dalyvavusi debatuose miesto bibliotekoje.

Moteris mano, kad šie debatai pakišo mintį, kas rengiasi dalyvauti merų rinkimuose. Debatuose, be jos, dalyvavo ir meras A.Klišonis, vietos socialdemokratų lyderis J.Šlepetis, valstiečiams atstovavo mero patarėjas M.Česnauskas, debatai sudomino ir „Vieningos Plungės“ atstovą, verslininką, Kauno mero V.Matijošaičio verslo partnerį Liudą Skierų.

Pastarasis visuomeninis judėjimas laikomas rimta figūra Plungės politikoje, taryboje turintis keturias vietas. Kas yra galimas kandidatas į merus, nežinia, tačiau žvilgsniai krypsta į žuvies versle besisukantį L.Skierų. Praėjusiuose merų rinkimuose jis nedalyvavo, kandidatu buvo tapęs Robertas Endrikas. Neatmetama, jog savo stiprumą pasitikrinti galėtų dabartinis administracijos direktorius, „Vieningos Plungės“ narys Gintaras Bagužis, neseniai iš sostinės persikėlęs į Plungę ir ryškiai sužibęs šio miesto politinėje padangėje.

Kandidato neišrinko

Verslininkas L.Skierus 15min teigė, jog kol kas „Vieninga Plungė“ nėra nusprendusi, kokį kandidatą siūlys susirungti merų rinkimuose.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Liudas Skierus ir Visvaldas Matijošaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Liudas Skierus ir Visvaldas Matijošaitis

„Ne prezidentą rinksime, dar anksti... Turime nemažai lyderių, administracijos direktorius yra mūsų deleguotas, stipri figūra, bet to klausimo nesvarstėme dar, – kalbėjo L.Skierus. – Esu versle, jis didelis, reikia prižiūrėti, valdyti... Čia ne tik sąlygos keičiasi, bet ir žmogaus nuomonė gali pasikeisti, nieko nėra aišku. Dar labai ilgas laikas, visi atostogoms ruošiasi, kai grįš, rudeniop pasižiūrėsime“.

L.Skierus pabrėžė pasigendantis tikros demokratijos Lietuvoje, kuomet į valdžią siūlytųsi žmonės, kuriems svarbiausia garbingas darbas, o ne pinigai. Kol kas yra atvirkščiai.

Telšiai: iš Seimo grįš V.Bukauskas

Telšiuose stipriausiomis politinėmis jėgomis laikomos Socialdemokratų ir Darbo partijos. Šiuo metu mero poste yra darbietis Petras Kuizinas.

Sklinda gandai, jog partijos nariai numatę stipresnį kandidatą – Seimo narį Valentiną Bukauską. Tiesa pats parlamentaras teigia, jog kol kas tai tėra gandai.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Valentinas Bukauskas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Valentinas Bukauskas

„Nežinau, iš kur tie gandai paimti. Šiai dienai nėra kalbėta, susirinkta dėl tarybos narių sąrašo, kandidato į merus. Artimiausiu metu dėliosime strategiją, kandidatus į merus. Čia negali būti „Bukauskas nori ar nenori“. Šiai dienai bendruomenė delegavo į Seimą, esu dėkingas, atsakingas bendruomenei, trečią kartą esu gavęs pasitikėjimą, vienmandatėje, turiu bendruomenės atsiklausti, nes ji balsavo, agitavo, rinko.

Mano noras nieko nereiškia. Jei bendruomenė nepadės ir nebūsiu, nei toks, nei toks. Svaidytis pareiškimais „noriu, galiu, pasieksiu“ negaliu, gyvename demokratinėje šalyje, nesu garbėtroška. Viešai, net šeimoje nesu kalbėjęs, kad eisiu. Bandoma gal įnešti sumaištį“, – sakė V.Bukauskas. Jo teigimu, kol kas sėkmingai dirba bendrapartietis ir iki rinkimų likę daug laiko.

Bandys dar kartą

Pagrindiniu žmogumi Telšių savivaldybėje, kalbama, laikomas patyręs telšiškis Saulius Urbonas, kuris turi įvairialypės patirties – nuo specialisto savivaldybėje iki Telšių apskrities VMI viršininko pavaduotojo.

Socialdemokratas S.Urbonas yra oficialiai patvirtintas kandidatu į merus ir laikomas stipria figūra artimiausiuose rinkimuose, kuriuose praėjusį kartą per plauką pralaimėjo dabartiniam Telšių merui Petrui Kuizinui, kuris, manoma, irgi dalyvaus rinkiminėje kampanijoje.

„Atsakomybė dar didesnė, bet pakanka ir dirbant administracinį darbą. Žinoma, mero poste matyčiau didesnes galimybes realizuoti savo tam tikrus matymus rajone, – sakė S.Urbonas, jau septynerius metus dirbantis administracijos vadovu. – Matau daug problemų, kurias turi spręsti savivaldybė ir sprendžia, kai kas ne vien mūsų valioje yra, bet judame, daugelis pastebi ir atranda Telšius, europinių lėšų daug tinkamai panaudojome, sutvarkytos, pritaikytos viešos erdvės, pramonės parką bandysime kurti, grįžta emigrantų pas mus, norėtųsi jų dar daugiau“.

Rinkimuose, manoma, dalyvaus partijų skyrių pirmininkai. Vienas jų – Telšių Liberalų sąjūdžio skyriaus vadovas, gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas bei konservatorių lyderis Mantas Serva.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu galėtų tapti sėkmingai Seimo rinkimuose pasirodęs ir nežymiai V.Bukauskui pralaimėjęs Karolis Martinkus. Tiesa, vietos politikai teigė girdėję, jog šis rinkimuose dalyvauti neketina.

Kala prie gėdos stulpo

Rinkimuose į merus dalyvauti ketina aktyvus opozicionierius, nepartinis Algirdas Bacevičius, kartu su bendraminčiais visus, priimančius neteisingus sprendimus, „kalantis“ prie gėdos stulpo socialiniame tinkle esančioje grupėje „Telšių gėdos stulpas“.

„Kabinam prie stulpo, kurie daro gėdą, o tokių labai daug... Čia atsiduria vieši žmonės, tie, nuo kurių priklauso bendruomenės gyvenimas, tie, kurių sprendimai svarbūs mums visiems, nuo kurių elgesio esami priklausomi“, – sakė A.Bacevičius, atvirai kalbantis apie savo planus – taip, rinkimuose dalyvauti jis planuoja.

„Partijos dažniausiai elgiasi kaip slapukai, nors aišku, kad skyrių pirmininkai dalyvaus. Partijos vienas iš tikslų dalyvauti rinkimuose, laimėti, čia gi ne garažo bendrijos, čia partijos. Aš neturiu ko slėpti, taip, dalyvausiu, kursime visuomeninį rinkimų komitetą ir galvoju pasirodyti geriau nei praėjusį kartą. Esu rinkimuose dalyvavęs kelis kartus, į Seimą, į merus, tarybą, – kalbėjo A.Bacevičius. – Yra Seimo narys Valentinas Bukauskas, neabejoju, kad jis dalyvaus, nes jis Seime ne itin prigijo, manau, ir dabartinis meras, nors, aišku, vienose rogėse netilps, gal kurs komitetą, bet čia ne tie, kurie visuomenei atskleis planus. Jie verslininkai, negi atskleis verslo planą“.

Šilutė: meras nori išlikti

Tęsti savo darbus toliau nori Šilutės meras Vytautas Laurinaitis. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ skyrius jau pritarė jo kandidatūrai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vytautas Laurinaitis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vytautas Laurinaitis

„Tiesiog norisi užbaigti, kas pradėta. Bus „minkštoji“ dalis sutvarkyta, pirkimų daug vyks, norėtųsi užbaigti, pateikti, ką nuveikėm per dvi kadencijas, o darbų turėtų būti nemažai atlikta, už maždaug 40 mln. eurų. Žinoma, per šią kadenciją tiek nebus nupirkta, į kitą kadenciją nusikels“, – sakė V.Laurinaitis, Šilutės taryboje dirbantis jau 15 metų.

Meras mano, jog rinkimuose išnirs ir naujų veidų, o tai esą tik į naudą.

Kandidate į merus patvirtinta Šilutės skyriaus konservatorių lyderė Sandra Tamašauskienė įsitikinusi, jog Šilutei permainos tiesiog būtinos.

„Permainos visada reikalingos, ypač dėl nesąžiningos politikos, kuri ateina nuo Pagėgių, toks šleifas ateina su partijos „Tvarka ir teisingumas“ įsigalėjimu, jų balsų pirkimų istorija, kuri jau ir teismuose įrodyta. Aukščiausiasis teismas gruodžio mėnesį paskelbė neginčijamą nutartį ir dėl socialdemokratų partijos balsų klastojimo dviem žmonėms. Pakartotiniai rinkimai, vieninteliai Lietuvoje dėl biuletenių klastojimo, kuriuos turėjome praėjusioje kadencijoje. Su tokiu šleifu politika yra. Permainos turėtų būt siejamos su skaidrumu, sąžiningumu“, – sakė S.Tamašauskienė, neseniai patvirtina Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų kandidate į merus Šilutėje.

Savo kandidatą yra patvirtinęs ir Liberalų sąjūdis, juo tapo istorijos mokytojas Algirdas Gečas.

Savo kandidatą į merus kels asociacija „Žmonių valdžia“ su Daiva Žebeliene priešaky. Ši moteris pusmetį yra buvusi Šilutės rajono mere.

„Dalyvausime rinkimuose, dėl kandidatūrų kėlimo sprendimas nėra priimtas. Praėjusiuose rinkimus aš buvau keliama, šiandien sprendimo dar nėra, bet jis tikrai bus. Nepabijočiau ir antrąkart, konkurencija yra gerai, turi būt ne tik partiniai, bet ir visuomenės atstovai“, – sakė D.Žebelienė.

“Valstiečių“ sąjunga kol kas laikoma neprognozuojama, tačiau neatmetama, jog kaip ir į Seimo rinkimus, taip ir mero rinkimams gali būti iškelta buvusio socialdemokrato Alfredo Nausėdos kandidatūra. Rinkimuose gali išnirti ir meru jau buvęs, šiuo metu administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis vietinis lyderis Virgilijus Pozingis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min