Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 8d. 11:36 , atnaujinta: 2012 rugsėjo 8d. 22:36

Žuvienės virimo čempionate Šilutėje pritrūko žuvienės

Žuvienės čempionato Šilutėje akimirkos
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr. / Žuvienės čempionato Šilutėje akimirkos

Šilutės prieplaukoje šeštadienio vidurdienį susibūrė komandos, kurios varžėsi ketvirtajame žuvienės virimo čempionate. Šiemet šventės šūkis: „Kam kleckynė, kam bulvienė – mus suvienija žuvienė!“

„Pamarys – kraštas, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą. Pamario neįmanoma pamilti protu, Pamarį reikia pamilti širdimi. Rugsėjo 8 dieną Šilutėje vyks 4-asis Žuvienės virimo čempionatas, kuriame žuvienės virimo meistrai prie savo katilų susikaus dėl žuvienės virimo čempiono titulo ir Šilutės rajono savivaldybės merės pagrindinio prizo – unikalaus Žuvienės virimo čempiono žiedo. Jau nuo praėjusių metų savo krašte žieduojame ne tik parskrendančius ir migruojančius paukščius, bet ir geriausius žuvienės virėjus“, – skelbė čempionato organizatoriai.

Pasak čempionato organizatoriaus Marijaus Budraičio, šeštadienį Šilutėje susirinko 24 komandos iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių. „Komandos 24, o kaito 26 puodai, nes kai kurios komandos turi po du virėjus. Galima ir taip“, – sakė M.Budraitis. Žuvienės virimui komandos turėjo apie porą valandų.

„Komanda be pavadinimo, šmaikštaus prisistatymo ar atributikos – šaukštų, tas pats kas valas be kabliuko ar žuvis be galvos“, – skelbė organizatoriai, tad žiūrovų laukė ir linksmybės.

Šimtai litrų sriubos

Kiekviena komanda į čempionatą atsivežė 20 litrų puodą, žuvies ir visus kitus reikiamus ingridientus. Organizatoriai rūpinosi malkomis ir vandeniu.

Du trečdalius žuvienės komandos privalėjo išdalinti žiūrovams, po nedidelį katiliuką pristatė vertinimo komisijai. Komisija rinka ne tik skaniausią žuvienę, bet ir žuvies sriubą.

„Jei sriuboje yra burokėlių ar grybų, pagal tradicijas, tai jau ne žuvienė. Komandos galėjo varžytis ir dėl gardžiausios žuvies sriubos“, – pasakojo M.Budraitis.

Pernai šventėje buvo išdalinta apie 1 000 litrų žuvienės, buvo galima įsigyti šviežios ir rūkytos žuvies.

Papildyta: Juknaičių seniūnijos komanda čempionate virė tradicinę pamario žuvienę. Ją jau 17 metų įvairioms šventėms verda Irena Lešinskienė. 
 
„Į žuvienę dėjome penkių rūšių Nemuno žuvį – karšį, lydeką, starkį, ešerį, pūgžlį. Lašišos nededu, nes tai nėra tradicinė pamario žuvis. Receptas išbandytas, kasmet verdu Nidoje per žolinę žuvienę. Šiemet keturlioliktą kartą buvau, ateina žmonės net su katiliukais įsipilti sriubos. Čia verdu tokią pačią. Tai mano pomėgis“, - pasakojo moteris. Į sriubą, moters teigimu, žuvį reikia dėti su galvomis, tačiau išimti akis. „Negražiai atrodo, ypač, jei didelė lydeka ar kita žuvis. Išimu ir pažiaunes, nes jos suteikia kartumą“, - sakė I.Lešinskienė. 

Moteris ir pati daugelį metų su draugu gaudė nėges, deja, gyvenimo draugo netekus valtys ir tinklai snūduriuoja. „Nerandu poros, bet kai tik kas pakviečia žvejoti, važiuoju“, - šypsojosi moteris. 

Gardus prieskonis

Prienų komanda žuvienei naudojo neįprastą prieskonį, jis, anot komandos kapitono Vytauto, suteikia nepakartojamą aromatą. „Turime ypatingą prieskonį, kurį nelabai kas žino ir šituose kraštuose nenaudoja. Tai lietuviška prieskoninė žolė – diemedis, gal net ir nežino, kad galima kaip prieskonį naudoti“, - pasakojo Vytautas. Prieniškių komanda į žuvienę dėjo visą „puokštę“ žuvų – šamą, karpį, karšį ir ešerį. Sriubą komanda virė ant linksmų kelmų, ant kurių išskaptuotos akys, ausys, šypsena.

Pritrūko žuvienės

Šilutės uostelis šeštadienį kvepėjo žuviene. Komandos kaip įmanydamos stengėsi išvirti kuo gardesnę žuvienę. Kai kurios jų svečius vaišino ne tik žuvimi, bet ir stipriais gėrimais, duona ar gardėsiais.

Prie vos išvirtos žuvienės kaip mat nusidriekė ilgiausios eilės. Žuvienės netrukus pritrūko. „Ar jau nebeturite?“, – vis klausė šventės svečiai. „Liko vien sultinys ir pipirai“, – girdėjosi iš komandų atstovų.

Šiemet šventė, regis, buvo didesnė, į ją atvyko daugiau svečių. „Šventė gera, dalyvaujame ne pirmą kartą, bet ši tai neatitinka pavadinimo, labiau tiktų partijų čempionatas. Žuvienę virė visos partijos, bet puodai maži, išalkusios tautos daug. Kaip ir visada politikoje, taip ir čia žuvienė buvo dalinama visų pirma saviems, o kas liko tautai, tad daugumai liko tik tušti dubenėliai. Partiečiai liko švęsti prie savo pilnų stalų, o šventės dalyviai pasuko namų link. Šventės organizatoriams būtų pasiūlymas, labiau pasirūpinti eiliniais renginio dalyviais, kad nereikėtų jaustis kaip elgetoms. Norėtūsi, kad būtų daugiau mokamų maitinimo punktų, nes atvykusiems iš toliau norisi valgyti“, - rašė viena 15min.lt komentatorė.

Visą popietę šventėje skambėjo muzika, klegėjo tautodailės mugės prekeiviai. Svečiai buvo kviečiami sudalyvauti varžytuvėse.

Ketvirtojo Šilutės čempionato atminimo žiedas skirtas „Elektrinio ungurio“ komandos vadovui Kazimierui Stasilioniui iš Elektrėnų. Pirmoji vieta už gardžiausią žuvienę buvo skirta Algiui Svitkinui, „Erelių“ komandos vadui.

 

Temos: 2 Žuvienė Šilutė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min