Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šilutėje – šūkiai prieš ES ir panieka Daliai Grybauskaitei

Mitingas.
Aldonos Aleksėjūnienės nuotr. / Mitingas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tuo metu, kai Vilniuje vyksta ES Rytų partnerystės programos aukščiausiojo lygio susitikimai, Lietuvos pakraštyje skamba ir Europos Sąjungą, ir jos politiką, ir mūsų šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę niekinantys pareiškimai.

Juos savo ugninga  kalba per  megafoną ir tekstais laikraštyje „Būkime vieningi“ ketvirtadienį skleidė  Šilutės rajono Kintų seniūnijos gyventojas Olegas Titorenko.  Tas pats, kuris dėl  planuotos skalūnų paieškos Lietuvoje šią vasarą šaukėsi Rusijos prezidento  Vladimiro Putino pagalbos. Šiandien jis Šilutėje skelbė, jog Lietuvai yra pražūtinga narystė Europos Sąjungoje ir NATO.

„Pasidalinkite šiuo laikraščiu su kitais žmonėmis, jame – visa tiesa“, – sakė O.Titorenko, dalindamas žmonėms laikraštį. Jo leidybą, ant jo, finansuoja šilutiškis verslininkas Rimantas Jaruškevičius, pernai už aktyvumą gavęs Šilutės savivaldybės merės Daivos Žebelienės padėką.

„Su Rusija bei Baltarusija D.Grybauskaitė, liaudiškai sakant, santykius užraukė  ir pradėjo panėšėti į ES propagandos ministrę, bandančią Ukrainai parodyti, kokia graži ir nuostabi yra ta pasakų karalystė pavadinimu Europos Sąjunga. Graži, tai graži, bet ar suvokia, kad už šios propagandos skleidimą turės pati ir atsakyti? O tiksliau atsakys Lietuvos žmonės, nes Rusija dėl Ukrainos turi kitokią poziciją. Gal vis dėlto reikėtų imti ir tiesiog patylėti šioje vietoje? Grybauskaitė nėra ir nebuvo KGB agentė, ji nespėjo ja tapti, nes ją pervarbavo į savo pusę JAV politikai“, – rašoma laikraščio  vedamajame.

Bet ką bendro turi ES Rytų partnerystės programa, kurios renginiai šiandien vyksta Vilniuje, viešas prezidentės D.Grybauskaitės užgauliojimas ir sambūris Šilutės miesto centre? „Žmonės drąsūs,  nesutinka su vietos valdžios sprendimais, tegul mąsto  ir apie Lietuvos ateitį“, – žurnalistei savo poziciją aiškino užkalbintas O.Titorenko.

Prie savivaldybės degino žvakes

Į Šilutės aikštę, kur netrukus stovės kalėdinė eglė, ketvirtadienį O.Titorenko ir R.Jaruškevičius sukvietė gyventojus palaikyti Šilutės rajono merę socialdemokratę D.Žebelienę,  kuriai neseniai nepasitikėjimą pareiškė rajono tarybos nariai „darbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir „valstiečiai-žalieji“.

Į mitingą susirinko apie 60 žmonių. Jie laikė plakatus „Už žmonių merę“, „Mums Laužikas per brangus“, „Mes nesitrauksime“, „Vardan šviesos“.

Vardan šviesos visą savaitę prie savivaldybės rūmų vakarais buvo deginamos žvakės,  kurių pirmąją uždegė vieno internetinio portalo leidėjas, Afganistano veteranas Orestas Lidžius.„Gana tų politinių intrigų ir tamsių žaidimų. Rajono žmonės jus išrinko ne tam, kad nepaliaujamai draskytumėtės dėl valdžios postų, pamiršę savo pažadus ir priesaiką. Pradėkite vieną sykį dirbti krašto žmonių, patikėjusių jums mandatą, labui“, – kreipėsi viešai  jis į tarybos narius, pradėdamas šviesos akciją. Ją palaikė ir žvakes visą savaitę degė keliasdešimt šilutiškių.

Jie protestavo, kad konservatoriai, vadovaujami vicemero Š.Laužiko, paskelbė paliekantys valdančiąją  daugumą ir  formuosiantys valdžią su „darbiečiais, “tvarkiečiais“ ir valstiečiais-žaliaisiais.

Bet merės D.Žebelienės likimas bus sprendžiamas ne šiandien, o  gruodžio 9-ąją rajono tarybos posėdyje. Nuo merės palaikymo mitingo organizatorių, kurie  vietinės reikšmės sambūrį šiandien išnaudojo ES ir Lietuvos,  jai  pirmininkaujančios, niekinimui, O.Lidžius iš anksto atsiribojo.

Papildyta 10:47

E.Gudas: Mitingas buvo ne prieš prezidentę, o už merę

Išpublikavusi šį straipsnį redakcija gavo šilutiškio Edgaro Gudo, kuris teigia dalyvavęs mitinge, elektroninį laišką.

Laiške E.Gudas teigia, kad „šis straipsnis yra kardinaliai klaidinantis visuomenę ir yra dviprasmiškas“.

„Mitingas buvo organizuojamas palikyti valdančiają daugumą Šilutės rajono savivaldybėje, o taip pat ir merę Daivą Žebelienę. Anot jūsų straipsnio, mitingo tikslas visiškai kitoks. Mitingas buvo ypatingai taikus, tvarkingas ir ramus, o taip pat suderintas su Šilutės rajono savivaldybe ir Tauragės apskr. policijos komisariatu. Mitingo pavadinimas „Vardan šviesos“, kuris neturi nei menkiausios sąsajos su ES ar panieka mūsų gerb. prezidentei. Kol straipsnis nesukėlė didesnių dikusijų, prašau Jjsų viešai informuoti pilečius apie strapsnyje padarytą žurnalistės klaidą. Tikėdamas jog jūsų portalas yra demokratiškas, manau, atsižvelgsite į mano laišką ir imsitės teisingų priemonių“, – rašo E.Gudas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min