Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 gegužės 25d. 15:50

Šilutės evangelikų-liuteronų parapija mini 100-metį, o vandalai niekina jos kapus

Šilutės kapinės
A.Aleksėjūnienės nuotr. / Šilutės kapinės
Nestigo pakylėtų, ramybei ir sielos nušvitimui skirtų maldų, giesmių, kurios skatino atsivėrimui ir ramybei. Tai ir buvo svarbiausia, ką norėjome ir galėjome pajusti, susirinkę šeštadienį į Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią. Joje vietinė parapija minėjo įkūrimo 100-metį.

Evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, Šilutės bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis, evangelikų baptistų bažnyčios pastorius Rimas Čeliauskas , Šilutės katalikų parapijos dekanas Stasys Toleikis  bei jungtinis šių parapijų choras šeštadienio rytą iškilmingai pradėjo ekumenines pamaldas už miestą ir miestiečius.

Bažnyčia nebuvo pilna, bet tie, kas atėjo, rado pakankamai susikaupimo ir giedros o  žilagalviai šio krašto išeiviai – susitikimo džiaugsmo, pokalbių su iš svetur specialiai atvykusiais kraštiečiais. 

Šilutės rajono merė Daiva Žebelienė, sveikindama  evangelikų liuteronų parapiją įkūrimo šimtmečio proga,dovanojo unikalų monumentaliosios kalvystės darbą – dekoratyvinę žvakidę, skirtą altoriui. Ugnis joje degė visą pamaldų laiką.

Pasveikinę su jubiliejumi tikinčiuosius, kunigai linkėjo jiems ir visai Šilutės miesto bendruomenei Dievo palaimos žmonių kasdienybėje ir šventėse. Ar visi ją jautė?

Pasveikinę su jubiliejumi tikinčiuosius, kunigai linkėjo jiems ir visai Šilutės miesto bendruomenei Dievo palaimos žmonių kasdienybėje ir šventėse. Ar visi ją jautė?

„Dink iš čia, kol negavai į liūlį, neerzink ir nenurodinėk, kur mums alų gerti. Čia yra miškas, ne kapinės,jei noriu, tai alų ir maukiu. Ką tu padarysi? Policiją iškviesi? Aš taip pat skundą parašysiu – kad be  leidimo mane fotografuoji. Pasisaugok!” – tokia tirada trys vietiniai buduliai užpuolė šių eilučių autorę Šilutės evangelikų liuteronų kapinėse. 

Trys jauni vyrai vidury baltos dienos sėdėjo prieš šimtmetį mirusio žmogaus kapavietėje, ant  antkapio susikrovę butelius gėrimų ir užkandos, ir vijo šalin šiuo vandalizmu Šilutės evangelikų liuteronų kapinėse pasipiktinusią autorę. Ji sutrukdė jiems Šilutės miesto šventę paminėti taip, kaip jiems patogiausia – užsipilant akis ir nusišlapinant kad ir ant šio miesto kūrėjų kapų. 

Už keliasdešmt metrų šeštadienį buvo atidaryta ir pašventinta Šilutės senųjų evangelikų kapinių koplyčia, kurią sutvarkė Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos mokiniai, o Šilutės gražinimo draugija, koplyčios atnaujinimo iniciatorė ir rėmėja, dėkojo už paramą Beveršteto miesto draugijai.

Ne svetimi, o savi chamai Šilutėje  neveikiančias evangelikų liuteronų parapijos kapines verčia apgailėtino vaizdo vieta, o jos  deramai priežiūrai vien talkininkų rankų  tikrai nepakanka. 

Šilutės evangelikai, šeštadienį paminėję parapijos 100-metį, visai dienai paliko atviras bažnyčios duris – kas norėjo galėjo apžiūrėti istorinių dokumentų parodą, klausytis dainuojamosios poezijos atlikėjų kūrinių, pučiamųjų orkestrų koncerto, o vakarui kunigai pakvietė į klasikinės muzikos koncertą „Muzikinė verdenė-2013.

 J.S.Bacho, G.F.Hendelio, W.A.Mocarto, C.Stamitzo kūrinius  šventei parengė kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“.

Šilutės miesto šventėje visą dieną nestigo reginių ir renginių – koncertų, spektaklių, parodų, amatų  ir kulinarinio paveldo pristatymų, floristinio meno pavyzdžių. Greičiausiai iš žydinčių gėlių  dvi žuvis aikštėje sukūrė rusniškės Inesa, Solveiga ir Asta, atstovaujančios draugiją „Heide“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:09
07:38
00:50

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min