Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šilutės policijos pareigūnai auklėjo jaunimą

Šilutės policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Šilutės policija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Atsižvelgiant į opias nepilnamečių problemas ir siekiant sustiprinti nepilnamečių ir jaunimo daromų teisės pažeidimų prevenciją Šilutės mieste ir rajone, policijos pareigūnai organizuoja prevencinę priemonę „Jaunimas“.

Prevencinių priemonių metu nustatyta 16 pažeidimų: nepilnamečiai rūkė mokyklos teritorijoje, pažeisdami tabako kontrolės įstatymą, nustatyti Šilutės mieste du atvejai, kai nepilnamečiams buvo parduoti alkoholiniai gėrimai, dėl to pradėtos administracinės teisenos, užfiksuotas nedidelio chuliganizmo atvejis, surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas dėl globėjo pareigų nevykdymo. 14 jaunuolių alkoholinius gėrimus gėrė viešosiose vietose arba girti pasirodė viešosiose vietose.

Šiais metais policijos pareigūnai dalyvavo 6 Šilutės miesto ir rajono mokyklose „Vaiko gerovės posėdžiuose“, kuriuose svarstė 40 moksleivių dėl netinkamo elgesio. Policijos pareigūnai, bendraudami su moksleiviais, išsiaiškino jų negatyvaus elgesio priežastis, patarė, kaip išvengti konfliktinių situacijų, pateikė administracinę atsakomybę už daromus pažeidimus.

Pareigūnai tėvus įspėjo dėl netinkamo tėvų valdžios panaudojimo. Policijos pareigūnai, siekdami, sumažinti nepilnamečių nusikalstamumą, šiais metais pravedė 39 individualius profilaktinius pokalbius su linkusiais nusikalsti, daryti pažeidimus, nepaisyti savo pareigų, atsakomybės moksleiviais.

Prevencijos poskyrio specialistė dalyvavo metodiniame pasitarime ir skaitė pranešimą Šilutės miesto ir rajono mokytojams apie nepilnamečių nusikalstamumą, aptarė aktualias problemas, jų sprendimo būdus bei numatė ir išdėstė prevencinius planus.

Pareigūnai su mokyklų bei seniūnijų socialiniais darbuotojais šiais metais jau aplankė 33 socialinės rizikos šeimas, atkreipė didelį dėmesį į vaikų nepriežiūros, smurtavimo, girtavimo, pamokų nelankymo ir kitas panašias problemas. Vienoje Kintų seniūnijos šeimoje aptiktos išgertuvės, rasta ir paimta 0,5 l naminės degtinės, dėl šio fakto surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas ir pravestas profilaktinis pokalbis dėl netinkamos vaiko priežiūros. Juknaičių seniūnijoje rasti netinkamai prižiūrėti mažamečiai, motina – neblaivi.

Tik sušilus orams policijos pareigūnai suskubo aplankyti nepilnamečių susibūrimo vietas Šilutės mieste. Užėjus į kompiuterinių žaidimų saloną pastebėti du nepilnamečiai, žaidžiantys kompiuterinius žaidimus. Pasikalbėjus paaiškėjo, jog pastarieji yra pabėgę iš pamokų. Pareigūnams teko įspėti mokyklos administraciją ir nepilnamečių tėvus dėl mokyklos nelankymo.

Policijos pareigūnai ieško ir kitų bendradarbiavimo formų su moksleiviais, jaunuoliais. Šiais metais policijos komisariate atvykusiems mokiniams pareigūnai pasakojo apie policininkų darbą, demonstravo spec. priemones, parodė tarnybinio šuns galimybes. Du kartus vyko į vaikų ugdymo įstaigas, parodė „Policijos bičiulio Amsio patarimų“ 9 trumpametražius filmus bei pakomentavo, kaip kokiu atveju reikėtų elgtis.

Policija visų gyventojų prašo nelikti abejingais ir informuoti pareigūnus apie pastebėtus daromus teisės pažeidimus, ypač jei šiuos pažeidimus daro jaunuoliai kaimo vietovėse. Tel.: 112, (8441) 61224.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min