Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2011 11 11 /17:20

Šilutės rajone, kaip manoma, rasta masinė kapavietė

Penktadienį Šilutės rajone esančiame Armalėnų kaime prie nuosavo namo atlikdami vandentiekio tiesimo darbus, darbininkai, kaip manoma, aptiko masinę kapavietę.
Armalėnų kaime atrasti palaikai
Armalėnų kaime atrasti palaikai / Rolando Žalgevičiaus nuotr.

Kaip 15min.lt sakė įvykio vietoje buvę liudininkai, iš žemės iškastos dešimties žmonių kaukolės bei kiti kaulai, žemėje buvo matyti ir daugiau žmonių palaikų.

Aptikus šį radinį nutraukti kasinėjimai, į įvykio vietą iškviesti policijos pareigūnai. „Netoli šios vietos yra nedidelis miškelis, kuriame yra pavienių kapų, – 15min.lt sakė Šilutės rajono Policijos departamento atstovė spaudai Nerija Ropienė. – Netoliese taip pat yra Macikų gyvenvietė, kurioje po Antrojo pasaulinio karo buvo įrengtas lageris.“ 

Vietos gyventojai mano, kad šie palaikai gali būti susiję su Macikų koncentracijos stovykla. 1948–1955 metais čia buvo įrengtas vienas iš didžiausių lagerių Lietuvoje, kuriame vienu metu kalėjo apie 3 000 kalinių. Teigiama, kad per šį laikotarpį šioje stovykloje žuvo, mirė 365 kaliniai, iš kurių 312 lietuvių, 70 vaikų.

Pasak N.Ropienės, surinkti kaulai bus vežami į Vilnių ekspertizei. Apie įvykį pranešta prokuratūrai bei Kultūros paveldo departamentui. Šilutės rajono policija turėtų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl mirties priežasties nustatymo.

„Daugiau informacijos galima tikėtis tik po to, kai bus atlikta ekspertizė, - sakė N.Ropienė. - Tačiau vietos gyventojai taip pat teigė, kad ten, kur buvo iškasti palaikai, seniau buvo antkapis. Netoli tos vietos yra ne vienas pavienis kapas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius