Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šilutės rajono valdžia dėl potvynio grėsmės prašo perdislokuoti kariuomenės pajėgas (papildyta 12.06 val.)

Per potvynį apsemta sodyba Šilutės r.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Per potvynį apsemta sodyba Šilutės r.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šilutės rajono valdžia kreipėsi į kariuomenės vadą ir paprašė perdislokuoti potvynio pasekmėms likviduoti skirtas kariuomenės pajėgas.

Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Šilutės rajono savivaldybėje paskelbus potvynio pradžią, administracijos direktorius kreipėsi į Lietuvos Respublikos kariuomenės vadą dėl pajėgų (dvi amfibijos, 20 kariškių) perdislokavimo.

Kiek anksčiau Lietuvos kariuomenė buvo pranešusi, kad parengtas planas galimiems potvynio padariniams Šilutės rajone ir kitose šalies vietovėse likviduoti ir pagalbai vietos gyventojams teikti.

Pagalba bus teikiama pagal Lietuvos kariuomenės ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos susitarimą. Prireikus, PAGD kreipsis pagalbos į kariuomenę, o ši savo ruožtu aktyvuos operacijai vykdyti numatytus kariuomenės padalinius.

Lietuvos kariuomenė teigia,kad ji pasirengusi iš apsemtų vietovių evakuoti gyventojus ir jų turtą, padėti pristatyti į apsemtas vietoves medicinos pagalbą ir maisto produktus, vykdyti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus. Šioms užduotims kariuomenė galės naudoti specialiąją techniką – amfibijas ir sraigtasparnius.

Potvynio Šilutės rajone ir kitose šalies vietovėse padarinių likvidavimas ir pagalbos gyventojams teikimas šiemet pavestas Lietuvos kariuomenės Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajam pėstininkų batalionui.

Vandens lygis kol kas krenta

Nors potvynio pradžia Šilutės r. jau paskelbta, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad vandens lygis beveik visose pamario upėse kol kas krenta. Pasak ugniagesių, Gėgėje ties Plaštakiais ir Nemune ties Šilininkais vanduo nukrito 5 cm, Leitėje ties Kūlynais, Nemune ties Rusne ir Nemune ties Panemune vandens lygis nukrito 3 cm, Nemune ties Uostadvariu vanduo nuseko 1 cm.

Tik Nemune ties Smalininkais ir Minijoje ties Lankupiais vanduo pakilo 2 cm.

Vanduo grasina kitų rajonų gyventojais

Kol vandens lygis pamario upėse krenta, kitose šalies vietose ugniagesiai jau rūpinasi polaidžio vandens sukeltomis problemomis. Vien penktadienį, pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, ugniagesiai gavo penkis pranešimus apie vandens semiamą turtą.

Apie 10.57 val. gautas pranešimas, kad Zarasuose, Savanorių g., polaidžio vanduo semia garažus. Panaudojus motorinį siurblį ir nutiesus magistralinę liniją, vanduo iš 2 m gylio šulinio ir semiamos teritorijos buvo išsiurbtas.

Apie 13.06 val. Kaišiadoryse, Vytauto Didžiojo g., užsikišus lietaus kanalizacijai buvo užlietos elektros spintos.

Panaudojus vieną gaisrinį švirkštą kanalizacija prapūsta.

Apie 17.30 val. Šiaulių r., Jurgaičių kaime, iš pastato išpumpuotas polaidžio vanduo. Pastatas mūrinis, vieno aukšto.

Meškuičių ugniagesiai vandenį pumpavo iki tol, kol atvyko Kuršėnų vandentiekio avarinė.

Apie 16.55 val. Trakų r., Vosyliukų kaime, Slėnio akligatvyje, buvo išpumpuotas vanduo sėmęs gyvenamąjį namą.

Apie 18.45 val. gautas pranešimas, kad Kėdainių r., Pajiesio kaime, Žemdirbių g., medinį gyvenamąją namą semia vanduo. Name yra mažamečių vaikų.

Atvykus ugniagesiams nustatyta, kad namas stovi žemiau kelio, vanduo apsėmę apie 10 cm namo pamatų. Tačiau namo vidaus vanduo neapsėmė.

Buvo patikrintos pralaidos, jos pravalytos nuo ledo, ugniagesiai stebėjo, ar nekyla vandens lygis, apžiūrėtos dar dvi sodybos. Jų gyventojams pagalbos nereikėjo.

Apie susidariusią padėti buvo informuota Krakių seniūnija ir Kėdainių savivaldybė.

Ministerija tikisi, kad potvynis bus nedidelis

Aplinkos ministerija praneša, kad papūtus pavasariškiems vėjams, meteorologai džiugina optimistinėmis prognozėmis ir ramina, kad smarkaus potvynio gali ir nebūti.

Savaitės pradžioje grįžus žiemiškiems orams, upėse vėl padaugėjo ledo darinių, vanduo slūgo. Dabar vandens lygis daugelyje upių yra 19–85 cm žemesnis nei mėnesio vidutinis daugiametis, o Nemune 34–131 cm aukštesnis. Vandens atsargos sniege yra artimos normai ir didesnės šiaurinėje ir rytinėje šalies dalyje. Kovo mėnesį aukščiausias vandens lygis upėse buvo 3-7 dienomis.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos prognozuoja, kad  artimiausiomis dienomis laukiami šilti, lietingi orai, sniegas intensyviai tirps, todėl nuo kovo 21 d. vandens lygis upėse kils. Savaitės pabaigoje gali prasidėti ledonešis Nemune. Nemune, Neryje, Nevėžyje, Minijoje ir Jūroje laukiamas vidutinio dydžio potvynis, kitose upėse – mažesnis už vidutinį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min