Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 15d. 16:00

Šilutės savivaldybėje dislokuojama ir antroji kariuomenės amfibija

Kariuomenės amfibija
KAM nuotr. / Kariuomenės amfibija

Antradienį Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas Šilutės savivaldybės Juknaičių seniūnijoje bus dislokuota antroji Lietuvos kariuomenės vikšrinė amfibija PTS-M su įgula, kuri į potvynio zoną iš nuolatinės dislokacijos vietos Kaune buvo išgabenta antradienį prieš pietus.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, toks sprendimas priimtas po to, kai Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius paskelbė ekstremalią situaciją potvynio teritorijoje.

Kaip ir pirmoji kariuomenės amfibija, kuri nuo sausio 31d. yra dislokuota Pagėgių savivaldybėje, antroji amfibija su įgula potvynio zonoje taip pat teiks pagalbą apsemtų teritorijų gyventojams ir prireikus bus naudojama perkelti medicinos personalą, civilius gyventojus arba gabenti įrangą. Amfibija su įgula liks potvynio zonoje iki tol, kol vandens lygis nuslūgs.

Siekiant tinkamai pasiruošti ekstremalioms situacijoms Lietuvoje ir organizuoti ekstremalių situacijų padarinių likvidavimą, Lietuvos kariuomenėje sudarytos sprogdintojų grupės ledų ir ledų sangrūdoms sprogdinti. Karinių oro pajėgų sraigtasparnis nuolat budi pasiruošęs teikti būtiną pagalbą potvynio paveiktuose rajonuose.

Lietuvos įstatymai numato, kad ekstremalių situacijų atvejais kariuomenė talkina tokias situacijas valdančioms ir už tai atsakingoms civilinėms institucijoms, šioms institucijos paprašius. Koordinavimas ir derinimas dėl kariuomenės pagalbos vyksta tarpininkaujant Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos.

2009 m. Lietuvos kariuomenė ir PAGD sudarė bendrą sąveikos ekstremalių situacijų taikos meto atvejais planą, kuris užtikrina operatyvų bendrų veiksmų koordinavimą ir efektyvų turimų pajėgų ir priemonių panaudojimą ekstremalių situacijų atvejais. Šis planas numato, kad kariuomenė, teikdama pagalbą PAGD, gali būti pasitelkiama atlikti žvalgybą potvynių, miškų ar durpynų gaisrų atvejais, padėti likviduoti įvairių stichinių nelaimių padarinius, evakuoti ar transportuoti žmones, vykdyti kitas užduotis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min