Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šimtamečiui: tortas, gėlės ir sveikinimai

J.Šilinskis vakar šventė šimto metų sukaktį. Jį sveikino gausus būrys svečių.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / J.Šilinskis antradienį šventė šimto metų sukaktį. Jį sveikino gausus būrys svečių.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Klaipėdietis Juozapas Šilinskis antradienį iš džiaugsmo braukė ašarą – šimtmečio sulaukusį senolį sveikino būrys svečių.

„Netikėjau, kad sulauksiu tiek lankytojų“, – sakė susijaudinęs J.Šilinskis. Vakar šimtmetį šventęs senolis svečius pasitiko pasidabinęs kostiumu, pasirišęs kaklaraištį. Jo pasveikinti atskubėjo Klaipėdos savivaldybės atstovai. „Gal jūs meras Rimantas Taraškevičius? Tai gal Vidmantas Plečkaitis?“ – vicemero Beno Šimkaus teiravosi senolis, išgirdęs sufleravimų, kad jį sveikina savivaldybės atstovas. B.Šimkus šimtamečiui perskaitė uostamiesčio mero pasirašytą sveikinimą.

Gėlių ir simbolinių dovanų J.Šilinskis sulaukė ir iš „Sodros“ darbuotojų. Socialinio paramos centro darbuotojai garbaus jubiliejaus sulaukusiam miestiečiui dovanų atvežė tortą.

Šviesaus proto senolis pasakojo, kad yra kilęs iš Varnių. „Mano gimtinė už šimto kilometrų“, – sakė jis, o padeklamavęs eiles pats net susigraudino.

J.Šilinskis turėjo brolį, seserį, kurie jau iškeliavo Anapus. Jam pačiam teko skausmas dar mažą palaidoti vieną iš dviejų savo sūnų. Guvus senolis jau 18 metų gyvena su anūkės šeima. Iš viso jis turi keturis anūkus ir tris proanūkius. Pasak artimųjų, senolis yra labai teisingas žmogus, mėgsta skaityti. Yra savamokslis, jokio išsilavinimo neįgijo, dirbo staliumi, plušo statybose. Pats statė ir namą, kuriame su anūkės šeima ir gyvena.

Nors klausa jau kiek sutrikusi, akys šimtamečio vis dar klauso. Pasak anūkės, senolis laikraščius perskaito kelis kartus, viskuo domisi, žino, kas vyksta šalyje. Susirinkusiems svečiams vakar senolis pasipiktindamas kalbėjo apie užsienio kapitalo bankus, veikiančius Lietuvoje. Vasarą J.Šilinskis nesnaudžia ir griebiasi darbų – sode varpo žemę, ravi.

„Sodros“ duomenimis, šiemet šimto metų sukaktį Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone mini aštuoni gyventojai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Gėlė Tortas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min