TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šimtatūkstantines kompensacijas gavę LEO LT vadovai palieka bendrovę (atnaujinta 14.18 val.)

Saulius Spėčius
BFL nuotr. / Saulius Spėčius
Šaltinis: 15min
0
A A

Strateginių projektų vadovas Saulius Spėčius ir tyrimų bei plėtros vadovas Dalius Šulga įteikė prašymus nuo pirmadienio atleisti juos iš užimamų pareigų.

„Tai Sauliaus Spėčiaus ir Daliaus Šulgos sprendimas ir aš jį vertinu teigiamai“, – LEO LT pranešime spaudai cituojamas šios bendrovės valdybos pirmininkas Gintautas Mažeika. Ketvirtadienį energetikos ministras Arvydas Sekmokas pranešė, kad šiems dviem buvusiems LEO LT valdybos nariams buvo išmokėtos ne vieną šimtą tūkstančių litų siekiančios išeitinės kompensacijos, tačiau jie liko dirbti toje pačioje įmonėje.

Išmoka – daugiau nei 200 tūkst. Lt

2008 metų spalį pakeitus LEO LT valdybą, visiems buvusiems jos nariams, išskyrus naujoje valdyboje likusį dirbti Ramūną Bičiulaitį, buvo išmokėtos 6 mėn. darbo užmokesčio dydžio išeitinės kompensacijos.

Žiniasklaidos duomenimis, valdybos narių atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekė 45 tūkst. Lt, taigi išeitinės kompensacijos kiekvienam sudarė 270 tūkst. Lt neatskaičius mokesčių, arba 205 tūkst. Lt į rankas.

Sekmokas: atsakomybė tenka valdybai

A.Sekmoko teigimu, išmokos buvo teisėtos pagal darbo sutartį, tačiau jis abejojo jų teisingumu, t. y. – moraliniais kriterijais. „Bendrovė ir valdyba – du organai, bet ar teisinga, kai dirbantis žmogus gauna kompensaciją? Jei norima priimti žmogų dirbti, reikia tartis, kad nebus išmokėta kompensacija“, – ketvirtadienį žiniasklaidai kalbėjo A.Sekmokas.

Jis nenorėjo įvardyti konkrečių pavardžių, tačiau LEO LT atstovė spaudai Aurelija Trakšelienė žurnalistams patvirtino, kad išmokas ir darbą toje pačioje bendrovėje gavo S.Spėčius ir D.Šulga. Seime paprašytas paaiškinti šią išmokų istoriją, A.Sekmokas teigė, kad atsakomybę už šimtatūkstantines kompensacijas turi prisiimti bendrovės valdyba.

Performuos stebėtojų tarybą

Kovo 26 dieną neeiliniame akcininkų susirinkime bus svarstomas stebėtojų tarybos keitimo klausimas. Ji savo ruožtu keistų ir bendrovės valdybą.

2008 metų gegužės 20 dieną įkurta LEO LT yra nacionalinė elektros energetikos bendrovė, per savo antrines įmones valdanti pagrindinę Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos dalį – elektros energijos perdavimo ir skirstomuosius tinklus. 61,7 proc. LEO LT akcijų valdo Lietuvos Respublikos Vyriausybė, 38,3 proc. – bendrovė „NDX energija“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 LEO LT

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min