Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 05, 11:05

Šimto metų senumo Kuršių nerijos vaizdų pasaulis

Trečiadienį I.Simonaitytės bibliotekoje visi kviečiami į naujos knygos „Kuršių nerija Hugo Scheu atvirukų rinkinyje (XIX a. pabaiga – XX a. pradžia)“ pristatymą.
Knygos „Kuršių nerija Hugo Scheu atvirukų rinkinys (XIX a. pabaiga – XX a. pradžia)“.
Knygos „Kuršių nerija Hugo Scheu atvirukų rinkinys (XIX a. pabaiga – XX a. pradžia)“. / Organizatorių nuotr.

Renginyje dalyvaus knygos autorės doc. dr. Nijolė Strakauskaitė ir Lina Motuzienė. Renginį ves doc. dr. Arūnas Baublys.

2010-aisiais metais sukako dešimt metų, kuomet Kuršių nerija buvo įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą šalia kitų pasaulinės reikšmės gamtos ir kultūros paveldo objektų. Kuršių nerijos kultūrinio kraštovaizdžio elementai skirstomi į natūralius ir žmogaus pakeistus gamtinius bei kultūrinius darinius.

Natūralieji – tai Didysis kopagūbris su parabolinėmis, pilkosiomis, pustomomis ir apželdintomis kopomis, apsauginis pajūrio kopagūbris, natūralios pajūrio ir pamario palvės, pusiasaliai, sengirės, savita smėlynų augalija ir gyvūnija ir kt. Kultūrinius darinius sudaro smėlio užpustyti kaimai, istorinė pašto kelio trasa, senieji mediniai žvejų namai, XIX amžiuje atsiradę profesionalios architektūros statiniai: švyturiai, prieplaukos, bažnyčios, mokyklos, vilos, viešbučiai, vasarnamiai; jūrinio kultūros paveldo elementai.

Išskirtine Kuršių nerijos verte pripažįstama ir XIX amžiuje susiformavusi poilsio kultūros tradicija, tačiau XIX–XX a. sandūroje Kuršių nerijos kurortai traukė ne tik vasarotojus, bet ir daugelį mokslininkų, rašytojų, dailininkų, fotografų. Fotonuotraukos XIX a. pabaigoje plačiai naudotos kurortų reklamai. Kultūros ir visuomenės veikėjas dvarininkas Hugo Scheu surinko unikalią atvirukų apie Kuršių neriją kolekciją, kurioje užfiksuotas XIX–XX a. sandūros Kuršių nerijos kraštovaizdis, savita kurortinio gyvenimo atmosfera. Šie atvirukai, publikuojami pristatomoje knygoje, leidžia pajusti per šimtmetį pakitusį Kuršių nerijos vaizdą.

Paroda Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje (H. Manto g. 25) trečiadenį prasideda 17 val.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min