TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šios kadencijos Seimas pradeda paskutinę darbų sesiją

Seimo salė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Seimo salė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį parlamentarai pradeda paskutinę šios Seimo kadencijos sesiją. Prieš prasidedant pirmadienio posėdžiui Seimo nariai koridoriuose sveikino vienas kitą su naujais „mokslo metais“.

Per šią sesiją Seimas ketina nepradėti jokių naujų projektų, tik pabaigti pradėtus darbus.

Įregistruotame rudens sesijos darbų programos projekte – daugiau kaip 260 teisės aktų projektų be lydinčiųjų dokumentų. Vyriausybė į rudens sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti apie 80 pagrindinių teisės aktų projektų, prezidentė Dalia Grybauskaitė – 11 projektų.

Iš 340 naujai įregistruotų projektų į darbotvarkę neįtrauktas nė vienas.

Dėl to pasipiktino ne vienas Seimo narys, tačiau Seimo pirmininkė Irena Degutienė jų klausė, kur jie buvo visus kadencijos metus iki šios sesijos ir įstatymų projektus registravo tik paskutinėmis akimirkomis.

Be to, Seimo pirmininkė pasipiktino, kad vos įpusėjus pirmąjam šios sesijos posėdžiui jame tedalyvavo 85 parlamentarai.

Vienu svarbiausių darbų numatomas kitų metų valstybės biudžeto priėmimas.

Opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius sako, kad per likusius kelis mėnesius nepavyks priimti tų įstatymų, kurie suplanuoti.

„Šioje sesijoje numatyta labai daug klausimų. Manau, kad jei pavyks bent trečdalį jų įgyvendinti, tai bus labai gerai. Matosi, kad kai kurie klausimai įtraukti skubotai, nors jie reikalautų išsamių diskusijų, nebent konservatoriai vėl elgtųsi kaip per buldozerinę reformą ir skubos tvarką taikytų, bet manau, kad blaivus protas nugalės“, – pirmadienį ryte žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Savo ruožtu prezidentė Dalia Grybauskaitė raštu pasveikinusi Seimą naujos sesijos proga prašė jo nepaskęsti populistinių pasiūlymų liūne.

Jos teigimu, šis Seimas ne kartą parodė sugebėjimą susitelkti ir susitarti svarbiais Lietuvai klausimais.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sakydama sveikinimo kalbą linkėjo kolegoms nepamiršti, kad jie yra tik žmonės, ir kvietė susitelkti taip, kaip Lietuvos olimpiečiai.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką sesijos metu numatoma surengti 31 plenarinį posėdį. Dėl artėjančių Seimo rinkimų ir vykstančios rinkimų politinės kampanijos rudens sesijos metu po du Seimo plenarinius posėdžius planuojama rengti antradieniais ir vieną – trečiadieniais nuo 14 valandos. Seimo posėdis taip pat vyks rugsėjo 20 dieną.

10-asis Seimas dirbs, iki prisieks naujojo parlamento nariai. Rinkimai į Seimą vyks spalio 14 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min