Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 8d. 14:55

Maltiečiai globos daugiau vargstančių Lietuvos senelių

Labdaros akcija „Maltiečių sriuba“
Maltos ordino pagalbos tarnybos nuotr. / Labdaros akcija „Maltiečių sriuba“

Kartu su gražiausiomis metų šventėmis baigėsi ir aštuntus metus vykstanti labdaros akcija „Maltiečių sriuba“. Jos metu vargstantiems seneliams buvo paaukota 620 953 Lt. Už šias lėšas Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) savanoriai galės ne tik pamaitinti vargingai gyvenančius senolius, bet ir aprūpinti juos reikalingais medikamentais, bei daugiau skirti taip trūkstamo dėmesio. Anot organizatorių, šiais metais suaukota suma gerokai didesnė nei pernykštė, tad tikėtina, kad bus galima globoti ir daugiau senelių.

„Norime labai nuoširdžiai padėkoti visiems aukojusiems. Tik jų – neabejingų senolių problemoms žmonių – dėka galėsime ir toliau globoti vargstančius Lietuvos senjorus. Ypač džiugina, kad surinkus daugiau pinigų, galime plėsti savo vykdomus projektus ir pasirūpinti didesniu skaičiumi senelių“, – sako MOPT prezidentas Romas Abunevičius.  

Akcija prasidėjo dar rugsėjį, specialiais siužetais per LRT televiziją apie vargstančius Lietuvos senelius. Renginių maratonui startą davė rėmėjų išlaidomis organizuotas tiesioginis koncertas. Jį vedė daugiau nei 10 LRT laidų vedėjų, tarp kurių – Jurgita Jurkutė, Marijus Žiedas, Algimantas Čekuolis, Zita Kelmickaitė, Violeta Baublienė, Audrius Giržadas, Edmundas Jakilaitis bei kiti.

Maltos ordino pagalbos tarnybos nuotr./Labdaros akcija „Maltiečių sriuba“
Maltos ordino pagalbos tarnybos nuotr./Labdaros akcija „Maltiečių sriuba“

Scenoje pasirodė ir garsūs atlikėjai: Evelina Sašenko, Stasys Povilaitis, Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius, Inga Valinskienė, Martynas Kavaliauskas, Mia, projektas „ŠarkA”, išskirtinį kūrinį atliko garsiausiose pasaulio scenose koncertuojantis portugalų tenoras Bruno Ribeiro bei daugelis kitų. Iš viso koncerto metu buvo paaukota 291 770 Lt, o susumavus ir iki koncerto trumpaisiais numeriais suaukotas lėšas, bendra aukų suma perkopė pusę milijono litų. 

Akcijos „Maltiečių sriuba“ renginiai apėmė visą Lietuvą ir vyko net 23-juose skirtinguose šalies miestuose. Pasak R.Abunevičiaus, tai rekordinis per visus akcijos metus rengtų renginių skaičius. Savo renginiais ypač išsiskyrė Klaipėda, kuriai atiteko „Gerosios žvaigždės“ miesto titulas. Dalyvių gausa pasižymėjo Vilniaus renginys, kuriame sveikinimo žodžius tarė miesto meras Artūras Zuokas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, poetas bei vertėjas Vladas Braziūnas, dailininkas Jonas Varnas. Tą kartą prie sriubos pilstytojų prisijungė ir daugiau žinomų žmonių: TV laidų vedėjai Henrikas Vaitiekūnas ir Agnė Grigaliūnienė, atlikėjas Sasha Song bei plaukų stilistas Valerijus Gigevičius. 

Nors labdaros akcija oficialiai baigėsi, visi norintys paaukoti vargstantiems seneliams tai gali padaryti pervesdami norimą sumą akcijos interneto svetainėje www.maltieciusriuba.lt arba www.aukok.lt.

Maltos ordino pagalbos tarnybos nuotr./Labdaros akcija „Maltiečių sriuba“
Maltos ordino pagalbos tarnybos nuotr./Labdaros akcija „Maltiečių sriuba“

Maltiečiai projektą „Maistas ant ratų“ vykdo jau 20 metų: už paaukotus pinigus Maltos ordino pagalbos tarnybos savanoriai 2013 m. visoje Lietuvoje globojo daugiau nei 1200 senelių, 300-ams jų kasdien vežamas karštas maistas, kuris dažnai būna vienintelis per visą dieną. Vien per 2013 m. išdalinta daugiau kaip 50 tūkst. porcijų sriubos skurstantiems ir vienišiems senoliams, o maltiečiai nuvažiavo apie 40 tūkst. km – tai prilygsta kelionei aplink Žemės rutulį.

Tiek suaukotas lėšas, tiek išlaidas prižiūri audito kompanija „Grand Thorton Rimess“. 

Maltos ordinas (MO) yra seniausia humanitarinės pagalbos organizacija pasaulyje, įkurta daugiau kaip prieš 900 m., Jeruzalėje. Šiuo metu MO vykdo pagalbos projektus 120-yje pasaulio šalių. Daugiau kaip 80 tūkst. MO savanorių visame pasaulyje teikia pagalbą 5 mln. skurstančių bei ligonių, o taip pat – nukentėjusių nuo karo, gamtos katastrofų, stichinių nelaimių.

Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) yra Maltos ordino socialinės pagalbos organizacija, įkurta 1991 m., dabar vienijanti daugiau kaip 1000 savanorių. Pagrindiniai Lietuvoje vykdomi projektai yra: „Maistas ant ratų“ – karštos sriubos išvežiojimas į namus sunkiai sergantiems senukams 15 -oje miestų, „Socialinė priežiūra namuose“ projektas 4-iuose miestuose, taip pat – socialiniai vaikų dienos centrai 8-iuose miestuose. Veikia jaunųjų maltiečių organizacija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min