Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 21d. 17:24

Sirgdamas Lietuvos sveikatos atašė tuo pačiu metu sugebėjo būti ir Vilniuje, ir Briuselyje

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas

Pusantro mėnesio Lietuvoje ir Belgijoje ieškojusi „dingusio“ sveikatos atašė Lietuvos atstovybėje prie Europos Sąjungos (ES) Kęstučio Kuzmicko Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dabar nagrinėja jo nedarbingumo pažymėjimus.

SAM klausimų sukėlė, kaip K.Kuzmickas galėjo tuo pačiu metu gydytis ir Lietuvoje, ir Belgijoje. Be to, sirgdamas jis dalyvavo dukters vestuvių puotoje.

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas pareiškė svarstąs galimybę dėl K.Kuzmicko veiksmų kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

Pagal paties pareigūno SAM pateiktą informaciją, matyti, jog nuo liepos 9-osios iki 20-osios K.Kuzmickas gydytas Kauno apskrities ligoninėje. Jam buvo išduotas nedarbingumo pažymėjimas iki liepos 23-iosios. Kitą dieną nedarbingumo pažymėjimą jam vienai dienai pratęsė Vilniuje esanti Centro poliklinika.

Beje, būtent liepos 24-ąją K.Kuzmickas ir prisirašė minėtoje poliklinikoje.

Ministras teigė atašė elgesyje įžvelgiąs gudravimą.

Speciali komisija nustatė, kad K.Kuzmickas liepos 23 ir 24 dienomis lankėsi Centro poliklinikos diagnostikos centre pas vidaus ligų gydytoją.

Tačiau sveikatos atašė SAM yra pateikęs ir liepos 24 d. Liovene (Belgija) išduotą nedarbingumo pažymėjimą. Iki rugpjūčio 14-osios galiojantis dokumentas gydytojo Danielio Dariaus buvo išrašytas liepos 23-iąją.

„Vadinasi, žmogus tuo pačiu metu buvo ir Lietuvoje, ir Belgijoje“, – stebėjosi sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas.

Jis pabrėžė, kad ir išduodant nedarbingumo pažymėjimą, ir baigiant gydymą gydytojas privalo apžiūrėti pacientą.

Ministras teigė atašė elgesyje įžvelgiąs gudravimą.

„Akivaizdus gudravimas naudojantis pažintimis su gydytojais. Pagal Lietuvos įstatymus naikindami pareigybę privalome žmogui išmokėti išeitinę kompensaciją, bet susidūrėme su gudravimu. Svarstome galimybę kreiptis į Generalinę prokuratūrą“, – kalbėjo ministras.

Jis taip pat tvirtino visus surinktus dokumentus perdavęs „Sodrai“, kad ši įvertintų, ar nebuvo pažeidimų.

A.Čaplikas atkreipė dėmesį, kad, be kita ko, sirgdamas K.Kuzmickas dalyvavo dukters vestuvėse Kaune.

Simona Kuzmickaitė tuokėsi rugpjūčio 22-ąją. Kaip rodo gydytojo D.Dariaus Liovene išduotas nedarbingumo pažymėjimas, tuo metu K.Kuzmickas gydėsi Belgijoje.

Pagal nustatytą tvarką, nedarbingumo metu žmogus negali vartoti alkoholio, keliauti.

Vienas žurnalas išspausdino K.Kuzmicko fotografiją, kurioje jis per dukters vestuves rankoje laiko taurę.

„Jeigu ministerijai kilo neaiškumų, kodėl jie manęs neklausia? Kodėl turėčiau per spaudą aiškintis? Kai paklaus, atsakysiu jiems. Nenoriu komentuoti tokių dalykų“, – pirmadienį BNS sakė K.Kuzmickas.

Sveikatos atašė ES pareigybė turėtų būti panaikinta nuo spalio 1-osios. Vasarą SAM skundėsi negalinti rasti K.Kuzmicko ir jam pranešti apie ketinimą naikinti jo pareigybę.

Tik per televiziją paskelbus apie „dingusį“ Lietuvos pareigūną šis pats paskambino į ministeriją.

Sveikatos atašė Briuselyje ir jo šeimos išlaikymas per metus kainuoja apie 0,5 mln. litų.

K.Kuzmickas yra buvęs 2000–2004 m. kadencijos Seimo narys. Jis į parlamentą buvo išrinktas kaip Naujosios sąjungos narys. K.Kuzmickas 2000–2002 metais vadovavo Seimo Sveikatos reikalų komitetui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min