Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sirijai ir Centrinės Afrikos Respublikai Lietuva skiria 208 tūkst. Lt

Krikščionys sudaro apie dešimtadalį Sirijos gyventojų
„Scanpix“ nuotr. / Sirija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos įgyvendinimo komisija, reaguodama į sunkią humanitarinę padėtį Sirijoje ir Centrinės Afrikos Respublikoje, skyrė 208 tūkstančius litų humanitarinei pagalbai šiose šalyse suteikti.

138 tūkst. litų skirti prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų likviduojant Sirijos karinio konflikto padarinius. Lėšos bus pervedamos Jungtinių Tautų pagalbos palestiniečiams Artimuosiuose Rytuose agentūrai (UNRWA), kuri vykdo pagalbos palestiniečių stovykloms Sirijoje programas. 

70 tūkst. litų pagalbai maistu skirti Centrinės Afrikos Respublikai. Lėšos bus pervedamos per Pasaulio maisto programą.

Sirijoje per beveik trejus metus besitęsiantį karinį konfliktą žuvo apie 100 tūkstančių žmonių, nukentėjusiųjų skaičiuojama daugiau nei 9 milijonai, šalies viduje yra 6,5 milijono pabėgėlių, 2,3 milijono žmonių pabėgo į užsienį, didžioji jų dalis glaudžiasi kaimyninėse šalyse – Libane, Jordanijoje, Turkijoje, Irake ir Egipte. Skubios humanitarinės pagalbos reikia pusei Sirijos gyventojų. Labiausiai pažeidžiamos žmonių grupės yra vaikai, moterys ir palestiniečiai, kurie gyvena pabėgėlių stovyklose Sirijoje nuo 1957 metų ir neturėdami pilietybės negali pasitraukti iš šalies. 

Centrinės Afrikos Respublika yra viena skurdžiausių pasaulio valstybių, priklausoma nuo pagalbos iš išorės. 2012 metais prasidėjus giliai politinei ir saugumo krizei, padėtis šalyje dar labiau pablogėjo, todėl gyventojams yra būtina skubi humanitarinė pagalba. 

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min