Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 liepos 12d. 12:50

Širvintose rengiamas neeilinis Darbo partijos tarybos posėdis, kviečiamas V.Uspaskichas

Viktoras Uspaskichas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Viktoras Uspaskichas

Penktadienį Širvintose rengiamas neeilinis Darbo partijos (DP) tarybos posėdis, į jį kviečiamas prieš pusantrų metų iš partijos pasitraukęs jos steigėjas ir buvęs lyderis europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

DP pirmininkė, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė BNS patvirtino, kad neeilinio tarybos posėdžio reikalauja trečdalis tarybos narių. Tokią galimybę jiems numato partijos statutas.

„Partijoje yra 92 tarybos nariai ir 37 išreiškė norą sušaukti neeilinį tarybos posėdį, į kurį turi būti pakviestas Viktoras Uspaskichas. (...) Aiškiai yra įvardyta, kad šita grupė nori pasikviesti Viktorą Uspaskichą pasikalbėti. Aš manau, kad pagrindinis tikslas iš to rašto yra, kad būtų Viktorui Uspaskichui atstatytas partijoje garbės pirmininko nario statusas“, – sakė „darbiečių“ vadovė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Živilė Pinskuvienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Živilė Pinskuvienė

Anot jos, šio titulo buvęs DP lyderis neteko, kai 2015 metų gruodį išstojo iš partijos. Ž.Pinskuvienės teigimu, pagal pakeistą statutą, „darbiečių“ garbės pirmininku ne partijos nariai negali būti.

Manau, kad tai yra susiję su Europos Parlamento rinkimais, kadangi jie artėja, ir net neabejoju, kad gerbiamas Viktoras tikrai nori kandidatuoti į Europos Parlamentą.

Ji sakė, kad penktadienį per tarybos posėdį greičiausiai bus siūloma šaukti neeilinį DP suvažiavimą, kad būtų pakeistas statutas ir atkurtas V.Uspaskichui garbės pirmininko statusas. Partijos vadovė tvirtino esanti komandos žmogus, ir jeigu dauguma pritars tokiems sprendimams, ji irgi tam paklus.

„Manau, kad tai yra susiję su Europos Parlamento rinkimais, kadangi jie artėja, ir net neabejoju, kad gerbiamas Viktoras tikrai nori kandidatuoti į Europos Parlamentą. O kaip žinote, su asociacija nelabai pakandidatuosi į Europos Parlamentą“, – apie tikruosius V.Uspaskicho planus svarstė Ž.Pinskuvienė.

Lietuvos įstatymai dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose leidžia tik partijų iškeltiems kandidatams.

Nepatenkinti vadovybe

Vienas iš neeilinio tarybos posėdžio iniciatorių eksparlamentaras Viktoras Fiodorovas trečiadienį BNS sakė, kad parašai surinkti siekiant diskusijos ir kylant nepasitenkinimui dabartine DP vadovybe.

„Partijai reikalinga diskusija, reikia judėti į priekį, greičiau strategiją kurti, jeigu norime, kad partija toliau dalyvautų politiniame gyvenime. Šiandien juntama tam tikra stagnacija, seniai diskutavome. Laikas pradėti dirbti, ruduo artėja“, – teigė jis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Viktoras Fiodorovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Viktoras Fiodorovas

V.Fiodorovo teigimu, dabar Darbo partijoje trūksta dialogo, nematyti teigiamų poslinkių.

Pasak „darbiečio“, V.Uspaskichas kviečiamas, nes su juo bendrauti nori partijos skyriai.

„Balandžio mėnesį Kaune vyko susitikimas, Viktoras su žmonėmis diskutavo, žmonių buvo iniciatyva šaukti suvažiavimą. Tarybos posėdyje galėtų ir būti tas suvažiavimas organizuojamas“, – aiškino V.Fiodorovas.

Jis teigė, kad neeilinis suvažiavimas galėtų būti rengiamas „dėl partijos ateities, kalbėti apie pirmininkę, apie statuto pakeitimus, dėl to, kas buvo aptarta Kaune balandžio mėnesį“.

V.Uspaskichas ragino versti Ž.Pinskuvienę

Balandį Kaune su Darbo partijos nariais susitikti atvykęs šios partijos įkūrėjas europarlamentaras V.Uspaskichas tąkart ragino bendražygius ryžtis pokyčiams Darbo partijoje ir keisti partijos vadovybę. Jis taip pat ragino šalininkus burtis į asociaciją, kuriai vadovautų pats, jos steigimą buvo patikėta organizuoti eksparlamentarui Vytautui Gapšiui.

Aš galvoju, reikia keisti pirmininką per tą suvažiavimą, bet pradžioj, kad nesukeltume triukšmo, reikia tiesiog nuimti ir duoti galimybę pasiruošimo naujam pirmininkui.

„Turit pakeisti statutą, jeigu norite, kad aš dalyvaučiau šitame visame dalyke. Na, turbūt, vis tiek reikės keisti pirmininką. Nieko nebus. Aš galvoju, reikia keisti pirmininką per tą suvažiavimą, bet pradžioj, kad nesukeltume triukšmo, reikia tiesiog nuimti ir duoti galimybę pasiruošimo naujam pirmininkui“, – kalbėjo V.Uspaskichas.

Pavasarį kviesdamas Darbo partijos narius į minėtą susitikimą Kaune V.Uspaskichas tuomet teigė, kad jį nuo partijos bandoma izoliuoti: „Jeigu mes norime pasikeitimų daryti, mes turime nebijoti. (...) Man nuo to blogiau nebus. Bet man gaila tos struktūros, kuri eina žemyn, kuri žlunga. Man gaila jūsų šviesių veidų – aš pas jus matau energiją kažką daryti, būti vienoje šeimoje“.

Įkūrė asociaciją

V.Uspaskichas trečiadienį BNS dar tiksliai nežinantis, ar dalyvaus penktadienio posėdyje, nes jis esą turėjo vykti anksčiau.

„Nežinau, ar turėsiu laiko. Dabar turiu sudėlioti savo planus“, – sakė jis.

„Neturiu daug laiko. Galvojau, pasitrauksiu iš aktyvios politikos, jau ketvirti metai negeriu nė kiek, nėra pas mane jokių baliuškų ir taip toliau, galvojau, kad atsiras daugiau laiko. Ne. Daug ką reikia paskaityti, daug ką reikia parašyti, sukurti. Mano sukurtas centras dirba Rusijoje“, – laiko trūkumu skundėsi buvęs „darbietis“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Viktoras Uspaskichas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Viktoras Uspaskichas

Europarlamentaras tikino dar neturįs atsakymo, ar norėtų grįžti į Darbo partiją.

„Nežinau, nebent į kokį skyrių Kėdainiuose“, – tvirtino V.Uspaskichas.

Važiuosime per Lietuvą, pristatysime savo programą.

Jis sakė šiuo metu užsiėmęs savo įkurtos asociacijos „Už vieningą ir sveiką Europą“ veikla, biuro Vilniuje įrengimu.

„Važiuosime per Lietuvą, pristatysime savo programą. Turime padėti žmonėms atsikratyti žalingų įpročių, tai yra alkoholis, narkotikai, priklausomybės nuo lošimų. Kita programa bus apie sveiką gyvenimą, apie jogą“, – aiškino V.Uspaskichas.

Pasak jo, bus rengiami seminarai ir apie patriotizmą, bendravimą, kaip plėtoti gerus tarpusavio santykius artimoje aplinkoje.

„Šitas judėjimas, galiu griežtai pasakyti ir statute parašyta, nebus reorganizuotas į politinę organizaciją. Kalbamės su užsienio valstybėmis, kur panašios idėjos vystomos, kad būtų tarptautinio masto organizacija“, – BNS sakė V.Uspaskichas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Viktoras Uspaskichas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Viktoras Uspaskichas

Paklaustas apie galimą paties dalyvavimą kokiuose nors rinkimuose, jis kategoriškai atmetė galimybę siekti tik Seimo nario mandato. Anot jo, Europos Parlamentas domintų, jeigu pavyktų savo judėjimą paversti tarptautiniu.

„Europos Parlamentas atima nemažai laiko, tos kelionės. Ten žmonės eina dėl gerų atlyginimų, šiek tiek lengvesnis gyvenimas nei Seime. Kadangi pinigų man nereikia, manęs tas mandatas nelaiko, nebent prasidės koks nors judėjimas pastaraisiais dvejais metais, susijęs su mano kuriama asociacija, tada man įdomu. Dabar jau pradeda kalbėti ir Europos Parlamente, kad ne tik ekonominėmis, ne tik militaristinėmis priemonėmis galima apsaugoti Europą, bet reikia vystyti gerąsias savybes žmoguje“, – samprotavo V.Uspaskichas.

V.Uspaskichas Darbo partiją įkūrė 2003 metų spalį ir iki 2013 metų su nedidele pertrauka buvo jos pirmininku. Tais metais Vilniaus apygardos teismas jį ir kelis kitus „darbiečius“ pripažino kaltais dėl „juodosios“ buhalterijos. Tuomet politikui skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

2015 metų gruodį, Apeliaciniame teisme baigiant nagrinėti šią baudžiamąją bylą, V.Uspaskichas pranešė pasitraukiantis iš Darbo partijos. Apeliacinis teismas už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą jam skyrė 6,8 tūkst. eurų baudą. Tokią pačią bausmę paliko ir Aukščiausiasis Teismas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Lietuvos ašaros Briuselio nesuminkštino: ES nusprendė nebausti „Gazprom“ už aukštas dujų kainas

Verslas

Skundo dėl „Gazprom“ kainų autorius Arvydas Sekmokas: tai Lietuvos pralaimėjimas

15min iš Romos Aktualu

Naujas Italijos politikos automobilis: vairuoja naujokas, gazą spaudžia populistai

Aktualu

Avarija geležinkelyje: italų prokuroras pareiškė įtarimus lietuviui vairuotojui, vyksta jo apklausa

Aktualu

Seimo „valstiečiai“ siekia valstybinio pripažinimo R.Karbauskio puoselėjamai senovės baltų religijai

Vardai

„Pikaso“ narys Rokas Laureckis susituokė su čiuožimo trenere Aida Rybalko

Paryžiuje Sena prašvilpė virš vandens skriejantis upės taksi „SeaBubble“

Aktualu

Stebint Vakarų žurnalistams, Šiaurės Korėja sunaikino branduolinių bandymų objektą

Aktualu

Alisa Miniotaitė: 4-oji pramonės revoliucija. Jie ateis mūsų pasiimti

Aktualu

Tyrėjai: MH17 lėktuvas buvo numuštas virš Ukrainos rusų kariškių raketa

Gazas

„Formula Junior“ atvyksta į Kauną: 10 įdomių faktų

Vardai

Kur dingo Victorios Beckham šypsena per karališkas vestuves?

Aktualu

Bendrovės vadovas apie sunkvežimio ir traukinio avariją Italijoje: vietiniai apšaukė policiją už netvarką pervažoje

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Kultūra

Skaitykloje po atviru dangumi – žymių vilniečių mėgstamos knygos

Aktualu

Vis dėlto suderinama? Europiečiai myli ir ES, ir populistus

24sek

Kevino Pangoso vasaros tikslai – NBA ir vestuvės

Vardai

Advokatas neigia, kad Oksanos Pikul paviešintas žinutes rašė Simas Jasaitis

Verslas

Lietuvos bankas stipriau verš apynasrį bankams – geri laikai amžinai nesitęs

Sportas

Smūgis žemiau juostos dviračių sportui – dopingo šešėlis seka paskui tituluotą trenerį

Naujienos

Aktualu

VRK nusprendė: iš DPI mokymų naudos turėjo jo dalininkas konservatorius M.Adomėnas, bet partija niekuo nenusižengė

Aktualu

Avarija geležinkelyje: italų prokuroras pareiškė įtarimus lietuviui vairuotojui, vyksta jo apklausa

Aktualu

Seimas ėmėsi idėjos suteikti valstybinį pripažinimą R.Karbauskio puoselėjamai senovės baltų religijai, opozicija tai vadina naisizacija

Verslas

Lietuvos ašaros Briuselio nesuminkštino: ES nusprendė nebausti „Gazprom“ už aukštas dujų kainas

15min iš Romos Aktualu

Naujas Italijos politikos automobilis: vairuoja naujokas, gazą spaudžia populistai

Verslas

Skundo dėl „Gazprom“ kainų autorius Arvydas Sekmokas: tai Lietuvos pralaimėjimas

Paryžiuje Sena prašvilpė virš vandens skriejantis upės taksi „SeaBubble“

Aktualu

Teismas į pareigas grąžina dėl piktnaudžiavimo išteisintą VLK vadovą A.Sasnauską

Aktualu

Alisa Miniotaitė: 4-oji pramonės revoliucija. Jie ateis mūsų pasiimti

Vardai

„Pikaso“ narys Rokas Laureckis susituokė su čiuožimo trenere Aida Rybalko

Aktualu

Stebint Vakarų žurnalistams, Šiaurės Korėja sunaikino branduolinių bandymų objektą

Aktualu

Tyrėjai: MH17 lėktuvas buvo numuštas virš Ukrainos rusų kariškių raketa

Gazas

„Formula Junior“ atvyksta į Kauną: 10 įdomių faktų

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Vardai

Kur dingo Victorios Beckham šypsena per karališkas vestuves?

Kultūra

Skaitykloje po atviru dangumi – žymių vilniečių mėgstamos knygos

Vardai

Advokatas neigia, kad Oksanos Pikul paviešintas žinutes rašė Simas Jasaitis

Gyvenimas

Mistifikuota medicina: santechnikas į namus už 30 Eur, o mediko konsultacija 18 Eur?

Aktualu

Bendrovės vadovas apie sunkvežimio ir traukinio avariją Italijoje: vietiniai apšaukė policiją už netvarką pervažoje

Vardai

„X Faktoriuje“ išgarsėjusi Paulina Paulauskaitė pristato sceninį vardą Paola Hart ir pirmą dainą

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min