Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 21d. 12:06 , Atnaujinta: 2019 spalio 21d. 12:19

Situacija Alytuje: užterštumas Miklusėnuose normą viršijo 5–8 kartus, stinga sunkiosios technikos

Gaisras Alytuje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gaisras Alytuje

Pirmadienį Alytaus miesto savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje buvo aptariami nuo praėjusio trečiadienio įsiplieskusio gaisro padangų perdirbimo bendrovėje „Ekologistika“ padariniai. Nors gaisras lokalizuotas, tačiau vis dar rusenančios padangos ir griūvantis pastatas apsunkina darbus.

Susitikimą pradėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Ji pirmiausia padėkojo ugniagesiams, kurie daro viską, kad gaisras būtų užgesintas. Ministrė patvirtino, kad Alytui sutelkiama visa pagalba.

„Važiuoja ir kita technika. Bus įvertinta, kokiais būdais bus baigtas užgesinti gaisras“, – apie galimus griovimo darbus užsiminė R.Tamašunienė, patvirtinusi ir premjero Sauliaus Skvernelio paramą Dzūkijos sostinei.

VIDEO:

„Situacija tokia, kokia yra. Stogo neatkėlėme“, – didesnių, geresnių naujienų dar negalėjo įvardinti miesto meras Nerijus Cesiulis.

„Per visą Lietuvą ieškojome traktorininkų, buldozerininkų, kurie nebijo ugnies“, – detalizavo meras, kurio vadovaujamai komandai atvyksta padėti netgi sunkioji technika iš Akmenės.

Pasak N.Cesiulio, griovimo darbai bus atliekami ne tik pirmadienio dieną, tačiau ir antradienio naktį.

„Visas vanduo, piltas per visas gesinimo dienas, nubėgo į technologines rūsyje esančias talpas, patalpas“, – sakė Mindaugas Kanapickas iš Priešgaisrinės apsaugos departamento, atmetęs ir anksčiau ugniagesių planuotą putų ataką, kuri svarstyta, jei vėjas imtų teršalus nešti į miesto pusę.

Pirmadienio ryto duomenimis užterštumas kietosiomis dalelėmis Miklusėnų gyvenvietėje viršijo 5–8 kartus, o Naujosios gatvės pabaigoje, ties Bendruoju pagalbos centru – 1,5 karto. Tai pripažino ir aplinkosaugininkai, įvardiję, kad tarša yra ženkli tiek Alytuje, tiek apylinkėse. Tikinama, kad „Nemuno vanduo neužterštas, pažeidimų gamtai nenustatyta...“, o oro užterštumo viršijimai nėra „dramatiniai“.

Jeigu pavyks pasiekti epicentrą, gaisro pabaiga numatoma po paros, kitos. Taip spėjo M.Kanapickas.

„Tragiškos situacijos nėra“, – ramino sveikatos apsaugos specialistė, neslėpusi, kad viso užterštumo, ypač tokio gaisro atveju, nustatyti negali.

Veterinarijos specialistai priminė rekomendacijas dėl gyvūnų, jų uždarymo į patalpas ir maitinimo ne ganyklose, o žiemai paruoštomis atsargomis, bent „kol vyksta ši dūmų sklaida". Maisto gamybos įmonėms nurodyta nutraukti veiklą, įsivertinti rizikas dėl galimos veiklos.

Alytausgidas.lt žiniomis, Pramonės rajone (net šios konferencijos metu) vyko gamyba, kurios metu higienos reikalavimai buvo grubiai pažeidžiami, o tai demonstravo gamybos proceso apsaugos priemonės.

Pirmadienio ryto duomenimis užterštumas kietosiomis dalelėmis Miklusėnų gyvenvietėje viršijo 5–8 kartus, o Naujosios gatvės pabaigoje, ties Bendruoju pagalbos centru – 1,5 karto.

„Daug gyventojų išvažiavo pas gimines, į Vilnių, Kauną, buvo siūloma evakuotis ir į Daugus", – kalbėjo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, dėkojęs įmonėms, kurios sustabdė darbą. Rajono vadovas taip pat priminė, kad nemokamai dalina vandenį. Meras taip pat įvardijo, kad blogiausia situacija yra rajonui priklausančiuose Miklusėnuose.

Aplinkosaugininkai, paklausti dėl į Nemuną išleidžiamų užterštų nuotekų, pažadėjo duomenis pagaliau paskelbti viešai. Ugniagesių atstovas patikslino, kad naudotas vanduo nebūtinai visas nubėgo į aplinką ir pakartojo, kad subėgo į Pramonės g. 1 pastato rūsius.

Ar gaisras Alytuje, skaičiuojamas jau šeštą dieną, negesinimas per ilgai? „Kelias savaites gesinome įmonę Radviliškio rajone..,“, – alytiškius ramino departamento atstovas M.Kanapickas.

„Pavojingiausios yra kietosios dalelės, jos nueina iki bronchų ir nusėda dar giliau“, – atviravo visuomenės sveikatos specialistė. Pasak jos, tai pavojingiausia bronchinės astmos, bronchito požymius jau turėjusiems gyventojams. Toliau galimi ir širdies kraujagyslių sutrikimai. Buvo įvardintas nuodingasis benzenas. Aplinkosaugininkai taip pat tiria kitų kenksmingų medžiagų kiekius Alytuje ir apylinkėse.

Gaisras padangų perdirbimo gamykloje Alytuje kilo trečiadienio naktį. Penktadienį gaisras lokalizuotas, tačiau ugniagesiai įvykio vietoje dirba ir toliau, nes padangos gaisravietėje dar smilksta.

Nuo gaisro pradžios trečiadienį liepsnas malšina kelios dešimtys ugniagesių iš Alytaus, aplinkinių savivaldybių, taip pat ir iš kitų Lietuvos vietų, jie nuolat keičiasi pamainomis.

Dėl gaisro sukeliamos taršos Alytuje pirmadienį koreguotas ugdymo procesas, uždrausta dirbti Pramonės rajone esančioms įmonėms, taip pat uždrausta lauko prekyba.

alytausgidas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min