Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Situacija Grigiškėse gerėja, evakuoti gyventojų kol kas neketinama (nuotraukos)

Patvinusi Vokės upė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Patvinusi Vokės upė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio rytą posėdžiaudama Ekstremalių situacijų komisija nusprendė Vokės upės apsemtas Grigiškes bandyti gelbėti dviem būdais: specialia technika daužti vagą, kur įtariama ledų sangrūda, arba pažeminti vandens lygį venkinyje. Labiausiai apsemtoje sodyboje vandens lygiui sumažėjus 20 centimetrų, evakuoti gyventojų kol kas neplanuojama.

„Šiuo metu į Grigiškes vyksta iš įvairių specialistų sudaryta darbo grupė. Ten bus nuspręsta, kokių veiksmų imtis. Pirmiausiai planuojama specialia technika daužti vagą šiauriausioje vietoje, kur įtariama, kad galėtų būti ledų sangrūda. Nusprendus, kad šis būdas neefektyvus ar neįmanomas, bus pažemintas vandens lygis tvenkinyje“, – 15min.lt sakė Grigiškių seniūno pavaduotoja Ona Dambrauskienė.

Kaip jau skelbta, Grigiškių gyventojai mano, kad Vokės vandens lygis galėjo pakilti deramai neveikiant rekonstruotai privačiai užtvankai – ją atidarius ir nuleidus vandenį, nusėdo susikaupęs ledas ir todėl dar labiau pakilo vandens lygis.

Savo ruožtu Grigiškių seniūnas Leonardas Klimovičius naujienų portalui 15min.lt penktadienį sakė, kad kol kas nė vienas specialistas negali tiksliai įvardyti potvynio priežasties ir nesutaria, kaip su juo kovoti. Anot jo, susidariusi situacija labai keista – vandens lygis svyruoja, tačiau neaišku kodėl. Padėčiai pasitaisius vienoje vietoje, ji pablogėja kitur.

Situacija lyg ir gerėja, bet kol kas neaišku, ar tai nėra laikinai. Todėl dar negalima džiaugtis, nes vanduo dar gali ir kilti.Specialistams apvažiavus visus apsemtus sklypus paaiškėjo, kad sklype, kurį vanduo apsėmė pirmiausiai, Upokšnio g. 5, jis jau nuslūgo. Tuomet seniūnija sulaukė pranešimų apie kylantį vandens lygį Santakos gatvėje. Vanduo apsėmė ir Afindevičių g. 20-ame sklype esančius pastatus.

Prasčiausia situacija iki šiol išlieka Afindevičių g. 1. Pasak O.Dambrauskienės, šios sodybos gyventojai jau buvo pasiruošę evakuotis, tačiau vandens lygiui sumažėjus 20 centimetrų nuspręsta to nedaryti.

„Evakuacija grėsė vienos sodybos gyventojams, nes ji buvo tikrai apsemta. Visur kitur vanduo iki namo dar nebuvo priėjęs – tik apsemptos namų valdos, kiemo statiniai, tačiau patys namai – ne. Išskyrus vieną namą. Kadangi vanduo čia jau nusėdo 20 centimetrų, sodybos gyventojai nusprendė kol kas nuo evakuacijos susilaikyti“, – kalbėjo Grigiškių seniūnijos astovė.

Visgi šeštadienį geriau atrodanti situacija visiškai atsipūsti neleidžia. „Situacija lyg ir gerėja, bet kol kas neaišku, ar tai nėra laikinai. Nes tendencija yra ta, kad vanduo tai kyla, tai slūgsta. Todėl dar negalima džiaugtis, nes vanduo dar gali ir kilti“, – pabrėžė O.Dambrauskienė.

Grigiškių seniūnas yra sakęs, kad prireikus seniūnija būtų pasiruošusi evakuoti Vokės semiamų namų gyventojus. Tam paruošti trys butai ir kelios klasės Grigiškių „Šviesos“ vidurinėje mokykloje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Grigiškės
Parašykite atsiliepimą apie 15min