2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2011 01 02

Situacija keliuose gerėja, bet vis dar yra neišvažiuojamų atkarpų

Nors situacija šalies keliuose po truputį gerėja, kelininkai pripažįsta, kad rytiniuose ir pietrytiniuose Lietuvos rajonuose vis dar yra neišvažiuojamų rajoninių kelių. Situacija vargu ar pasikeis iki pirmadienio ryto.
Vaizdai Vilniaus gatvėse
Vaizdai Vilniaus gatvėse / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Anot Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Kelių priežiūros skyriaus vedėjo pavaduotojo Raimundo Indrulėno, sekmadienį 16 valandą snigo tik kai kur, pustyti jau buvo nustoję beveik visoje Lietuvoje. Silpna pūga tęsėsi tik kai kuriuose Panevėžio ir Utenos apskričių vietose.

„Magistraliniai ir krašto keliai, ypač vakarinėje Lietuvos dalyje, yra geresnės būklės, turime ir šlapių ruožų, kurie buvo anksčiau pabarstyti. O einant nuo vidurio Lietuvos į rytus kelių būklė blogėja, važiavimo sąlygos sunkėja. Kelių dangos čia padengtos privažinėtu sniegu, provėžotos“, – sakė R.Indrulėnas.

Anot R.Indrulėno, magistraliniai ir krašto keliai visoje Lietuvoje yra išvažiuojami, tačiau rajoninių kelių rytinėje Lietuvos dalyje, kur vėliausiai baigė ar vis dar sninga ir pusto, vis dar yra neišvažiuojamų arba sunkiai išvažiuojamų. „Daugiausia tokių kelių yra Ignalinos rajone – apie 15 proc. Taip pat vieną tokį kelią dar turime Vilkaviškio, po kelis – Rokiškio, Šiaulių ir Širvintų rajonuose. Kai kuriuos kelininkai spės nuvalyti dar šiandien, tačiau Ignalinos rajone kelių būklė tokia pati greičiausia bus ir rytoj ryte“, – sakė Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistas.

R.Indrulėno teigimu, sinoptikai gausaus sniego sekmadienio vakarą ir naktį nežada, temperatūra turėtų kristi, dangus giedrėti, todėl tikimasi pirmadienį iki pietų eismo sąlygas pagerinti visoje Lietuvoje.

Vilniaus gatvės valomos

Vilniaus gatves prižiūrintys bendrovės „Grinda“ kelininkai šventinį Naujųjų metų savaitgalį poilsiui laiko turėjo nedaug. Anot bendrovės dispečerės Reginos Stankevič, darbo buvo daug, kadangi nuolat sninga, todėl teko gatves valyti po kelis.

„Valome nuolat, stengiamės važiuoti ir ten, kur iškviečia. Skambina dažniausia iš troleibusų, autobusų parkų, jeigu visuomeninis transportas kur nors nepravažiuoja. Žiūrime prognozes, atrodo, turėtų nustoti snigti, tada būtų lengviau“, – sakė dispečerė ir patikino, kad visiškai neišvažiuojamų gatvių sostinėje nėra, nebent mažos gatvelės, kurias valyti „Grindai“ nepriklauso.

Kelininkai ketina dirbti ir naktį, tačiau nežada, kad ryte gatvės bus nuvalytos idealiai. „Rytoj ryte irgi nebus lengva, juk žiema, keliai tikrai nebus tokie, kaip vasarą. Yra tiek sniego, kad nuvalyti iki asfalto labai sunku. Gal kur nors ir bus sunkiau pravažiuojamų atkarpų. Bet pasistengsim, kad visuomeninis transportas važiuotų, nekiltų jiems problemų. O tada pravažiuoja ir kiti automobiliai“, – tikino „Grindos“ darbuotoja.

Oro uostai dirba įprastai

Nepaisant iškritusio gausaus sniego ir sudėtingų oro sąlygų visoje Lietuvoje, tarptautiniai šalies oro uostai, kaip praneša BNS, sekmadienį veikia be sutrikimų.

Vilniaus oro uosto tinklapyje skelbiama, kad po vidurdienio nusileido orlaiviai iš Rygos, Amsterdamo, Maskvos, Prahos, vėluodami leidosi lėktuvai iš Vienos, Briuselio, Frankfurto. Visi numatyti orlaiviai taip pat pakilo iš Vilniaus. Kiek vėluos vakarinis užsakomasis reisas iš Šarm el Šeicho.

Iš Kauno oro uosto sekmadienį pakilo lėktuvai į Dubliną, Londoną, Berlyną, Geteborgą ir Rygą.
Palangos oro uoste ryte išskrido lėktuvas į Rygą, popiet – į Kopenhagą.

Šeštadienį Vilniuje lėktuvai leidosi pagal grafiką, kiek vėlavo tik orlaiviai iš Maskvos ir Milano, o vakare buvo atšauktas tik vienas – bendrovės „Aer Lingus“ skrydis iš Vilniaus į Airijos sostinę Dubliną. Pasak oro uosto atstovų, lėktuvas neatskrido iš Dublino.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min