Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 20d. 10:29 , Atnaujinta: 2020 spalio 20d. 10:39

Prabilta apie papildomus ribojimus: vaikams – ilgesnės atostogos, nauji sugriežtinimai renginiams

Aurelijus Veryga
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Aurelijus Veryga

Naujausiais duomenimis, per pirmadienį nustatyti 202 nauji susirgimų koronavirusu atvejai. Vyriausybė planuoja imtis papildomų priemonių dėl infekcijos plitimo stabdymo. Tarp jų – ilgesnės rudens atostogos moksleiviams, ketinama peržiūrėti ribojimus, susijusius su susibūrimais, renginiais ir pramogomis.

Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, koronaviruso plitimas yra didelis. Turime galimybę artėjančias dvi savaites panaudoti pauzei, kuri išeitų į naudą situacijai stabilizuoti.

„Matome, plitimas yra gana didelis ir tarp mokymo įstaigų. Turime savaitę planuotų atostogų. Greičiausiai dar pasiūlysime savaitę papildomai. Dvi savaitės – ta pauzė, kuria apribosime viešą visuomeninį gyvenimą, laikysimės distancijos, dėvėsime kaukes, vengsime tų renginių, kurie nėra privalomi“, – antradienį Seime žurnalistams kalbėjo premjeras.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pridūrė, kad kartu planuojama peržiūrėti ribojimus, susijusius su susibūrimais, renginiais, pramogomis ir panašiai.

„Neužtenka, kad vaikai neitų tik į mokyklą, jie neturėtų ir niekur kitur rinktis, į pramogas, pasibuvimus. Ir tai bus peržiūrima“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

A.Veryga kol kas negalėjo pasakyti, ar bus ribojamas renginių dalyvių skaičius, įvedami kokie kiti panašūs ribojimai. Tikėtina, kad sprendimai, anot A.Verygos, bus priimti šią savaitę.

„Dabar yra kalbamasi ir dėl lokalių karantinų, ir dėl ilgesnių moksleivių atostogų. Kartu su tuo bus sprendimai ir dėl renginių“, – nurodė jis.

Siekiant pailginti mokinių atostogas ar įvesti papildomus ribojimus dėl COVID-19 plitimo, A.Verygos teigimu, nebūtina įvesti karantino.

„Čia yra tiesiog apsisprendimas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija gali tuos dalykus pati reguliuoti, nustatyti ir tam nereikia visai šaliai paskelbti karantiną ir uždaryti viską“, – aiškino sveikatos apsaugos ministras.

Jis negalėjo atsakyti, ar papildomai vaikų priežiūrai prailginus atostogas dirbantys tėvai galės gauti biuletenius. Jeigu būtų toks poreikis, tą reikės derinti su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Rekomendacijos savivaldybėms

Pasak S.Skvernelio, trečiadienį Vyriausybės posėdyje dėl COVID-19 suvaldymo bus pateiktos labai aiškios rekomendacijos savivaldybėms.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karantininis rytas Raseiniuose
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Karantininis rytas Raseiniuose

„Matysime, jeigu tų rekomendacijų nesilaikys, tada, kaip minėjau, įstatymas numato galimybę daugiau nei vienoje savivaldybėje paskelbti lokalų karantiną be savivaldybės sutikimo ir pakvietimo. Bet, tikiuosi, kad to nereikės. Matau reakcijas iš savivaldos, ypač – ten, kur situacija yra sudėtingesnė, grėsmingesnė. Tai visgi manau, kad yra šansas, kad bandysime dar tokiu būdu stabilizuoti situaciją“, – komentavo Vyriausybės vadovas.

Vakarų Europos valstybėms vėl imantis griežtų priemonių koronavirusui stabdyti, S.Skvernelis sakė, kad laisvesnė situacija Lietuvoje nesusijusi su rinkimais.

„Mes už laisvę visi esame, kuo mažesnį ribojimą. Jeigu tokių rezultatų mes galime bandyti pasiekti neįvedant tokių griežtų priemonių, tą turime ir daryti. Aš visgi dar manau, kad tos priemonės, kurios taikomos, ir rekomendacijos – primygtinės rekomendacijos, jos tikrai gali situaciją suvaldyti. Mes dar nesame tokioje situacijoje, kad turėtume galvoti apie kitokias priemones. Iš esmės pagrindinis dalykas, kas verstų daryti kitus žingsnius, tai bus mūsų sveikatos sistemos perkrovimas arba galima grėsmė, jeigu mes užsipildysime tuos pajėgumus, kas numatyta COVID-19 pacientų gydymui“, – nurodė premjeras.

Aš visgi dar manau, kad tos priemonės, kurios taikomos, ir rekomendacijos – primygtinės rekomendacijos, jos tikrai gali situaciją suvaldyti.

Valdančiosios Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tikino, kad niekas tokios karantino sistemos, kuri veikė pavasarį, nebeįvedinės.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis balsavo antrame rinkimų ture
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis balsavo antrame rinkimų ture

„Nes to neatlaikytų jokia ekonomika. Mes turime situaciją geriausią Europos Sąjungoje (ES), vieną iš geriausių pasaulyje. Vakar aš girdėjau prognozę, kad kinai tikisi turėti teigiamą ekonomikos augimą. Tai Lietuva gali būti antra valstybė pasaulyje, kuri turės teigiamą augimą. Jau ne tik kad ES, bet ir pasaulio mastu mes galime šiais metais fiksuoti tai, kas būtų laikoma stebuklu“, – teigė R.Karbauskis.

Kelia klausimų

Daliai medikų bendruomenės sakant, kad dėl Seimo rinkimų valdžia delsia priimti reikiamus sprendimus koronaviruso plitimui stabdyti, opozicijos atstovė Ingrida Šimonytė teigia, jog jai kelia klausimų Vyriausybės laikysena.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

„Atrodo, jog Vyriausybė yra nusprendusi, kad ji buvo viską jau išsprendusi pavasarį, o dabar kaži kas atėjo ir viską sugadino. Tai, kad bus kažkokių naujų aplinkybių rudenį ar kažkada, kada sezonas lems, tas turbūt buvo kalbama nuo COVID-19 atsiradimo pradžios. Tą kalbėjo medikai ir mokslininkai. Tai man dabar yra labai gaila, kad truputį panašu, jog būsime nusipirkę tik labai brangaus laiko“, – antradienį Seime žurnalistams aiškino I.Šimonytė.

Pasak jos, yra visiškai neaišku, su kuo Vyriausybė tariasi priimdama sprendimus, su kuo konsultuojasi ir kokia yra priimamų sprendimų logika.

„To paaiškinimo man trūksta“, – pabrėžė I.Šimonytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min