TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiukšlės grįžo į Vilnių

Kazokiškių sąvartyno kaimynai grąžino šiukšles Vilniui.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kazokiškių sąvartyno kaimynai grąžino šiukšles Vilniui.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dūstantiems nuo smarvės Kazokiškių sąvartyno kaimynams atstovaujanti iniciatyvinė grupė „Elektrėnai – ne Vilniaus sąvartynas“ pradėjo akciją „Šiukšlės grįžta namo“, raginančią aukščiausius šalies pareigūnus spręsti Vilniaus komunalinių atliekų utilizavimo klausimą ir mažinti taršą sąvartynuose.

Pirmadienį papietavę Aplinkos ministerijos valdininkai grįždami į darbo vietas pamatė kiek neįprastą vaizdą – vilniečių šiukšlės grįžo iš Kazokiškių sąvartyno atgal į Vilnių. Pirmąją simbolinę Vilniaus atliekų sugrąžinimo sostinei akciją surengę Kazokiškių sąvartyno kaimynai tikisi atkreipti aplinkos ministro Gedimino Kazlausko ir Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Rolando Masilevičiaus dėmesį, kad būtina kuo greičiau ieškoti būdų, kaip mažinti sąvartyną pasiekiančių atliekų kiekį.

„Surinkome daugiau nei 3 tūkst. gyventojų parašų, žmonės tikisi, kad pagaliau bus imtasi ir kažkas daroma“, – sakė iniciatyvinės grupės pirmininkas Danas Dambrauskas.

Akcijos dalyviai Aplinkos ministerijos atstovų dėmesio sakė nesulaukę, tik vienas valdininkas priėjęs išsakė nepasitenkinimą čia vykstančia akcija. Pasiūlius pasivaišinti netoli sąvartyno užaugintais obuoliais, D.Dambrausko teigimu, valdininkas atsisakė.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Elektrėnai ne Vilniaus sąvartynas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Elektrėnai - ne Vilniaus sąvartynas

Akcijos „Šiukšlės grįžta namo“ dalyviai ketina apsilankyti ir prezidentūroje bei prezidentės patarėjui Nerijui Ūdrėnui įteikti „Smarvės žurnalą“, kuriame Elektrėnų gyventojai kasdien fiksuoja Kazokiškių sąvartyno skleidžiamą dvoką.

Tikimasi tokiu būdu paraginti aukščiausius šalies pareigūnus imtis visų įmanomų priemonių, kad į Kazokiškes plūstų kuo mažesnis atliekų srautas iš Vilniaus. Akcijos sumanytojai įsitikinę, kad tai įmanoma.

„Visų pirma reikėtų pastatyti modernią komunalinių atliekų deginimo jėgainę, kas yra numatyta ir Nacionalinės energetikos strategijoje. Nepateisinama, kad Lietuvoje atliekos laidojamos aplinką teršiančiame sąvartyne, nors pasaulyje sukurtos modernios technologijos jas leidžia saugiai utilizuoti ir naudingai panaudoti, tarkim, šilumai gaminti“, – piktinosi D.Dambrauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min