Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 10d. 21:05

Šiukšles veža ir 3 val. nakties: triukšmo neapsikentę Vilniaus gyventojai skundžia vežėjus

Santariškių gyventojus pastaruoju metu žadino ne žadintuvai, o šiukšliavežės. Surinkti atliekų jos į šį Vilniaus rajoną kartais atvažiuoja itin anksti – 3, 4 ar 5 val. nakties. Neapsikentę žmonės kreipėsi į Vilniaus savivaldybę ir atliekas jų rajone tvarkančią įmonę. Sulaukė atsiprašymo ir pasiteisinimo – per šventes prikaupta daugiau atliekų, o ir privažiuoti prie konteinerių esą buvę sunku.

Prižadina vidury nakties

Skundas, kuris pasiekė 15min, surašytas po to, kai Santariškių gyventojai negalėjo miegoti sausio 4-osios naktį – šiukšliavežės po rajoną sukinėjosi dar prieš 4 val. Tačiau žmonės tuo skundėsi ir Naujųjų išvakarėse, kai šiukšliavežės važinėjo 3 val. nakties, ir per Kalėdas, kai triukšmas juos iš lovų vertė 5.30 val. Esą savaitgaliais šiukšlės nuolat vežamos 5–6 val., tad visi nori nenori pabunda – iškraunami konteineriai kelia nemažai triukšmo, atbulai važiuojančios mašinos pypsi.

„Tai ne vienetinis atvejis, o sistemingas procesas. SI „VASA“ ir „Ekonovus“ jau yra sulaukusi Santariškių gyventojų skundų su fotografijomis dėl šiukšlių vežimo vėlyvomis naktimis. „Ekonovus“ prašome nutraukti šiukšlių vežimą naktimis, pažeidžiant tvarkas, ir skirti reikiamą ekipažų kiekį darbui atlikti dienos metu.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Pusiau požeminiai konteineriai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Pusiau požeminiai konteineriai

SĮ „VASA“ ir Vilniaus savivaldybės tvarkos skyriaus prašome imtis veiksmų ir užkardyti tokią „Ekonovus“ veiklą naktimis, nubausti įmonę už ramybės valandų trikdymą“, – išvardintoms institucijoms skirtame rašte rašė būsimasis Santariškių seniūnaitis Donatas Giknius.

„Ekonovus“ gyventojų atsiprašė už patirtus nepatogumus ir pranešė, kad informacija perduota bendrovės vadovams.

Taisyklės draudžia

„Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ („VASA“) D.Gikniui atsakė, kad Triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklių ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka atliekų išvežimo veikla leidžiama darbo dienomis nuo 7 val. iki 22 val. ir poilsio nuo 9 val. iki 22 val.

Tai ne vienetinis atvejis, o sistemingas procesas.

„Vežėjas žino minėtų taisyklių reikalavimus ir stengiasi juos tenkinti – konteinerius aptarnauti tokiais būdais, kurie nekelia triukšmo. Vežėjas taip pat informuotas apie gresiančią administracinę atsakomybę. Savivaldybės įmonės „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ priminė atliekų vežėjui, kad laikytųsi triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių ir ieškotų būdų keisti atliekų išvežimo grafiką“, – tokį atsakymą gavo D.Giknius su siūlymu pastebėjus pažeidimus ateityje pranešti policijai arba Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui.

Vėliau jis dar sulaukė patikslinimo, kad „Ekonovus“ buvo nurodyta laikytis taisyklių ir imtis priemonių pakeičiant atliekų surinkimo aptarnavimo laiką.

Taisyklėse numatoma, kad vežti atliekas nuo 22 val. iki 7 val. (9 val. savaitgaliais ir švenčių dienomis) galima tik nekeliant triukšmo, kuris trikdo gyventojų ramybę. Nebent gresia ar yra susidariusi ekstremali situacija arba esant būtinojo reikalingumo sąlygoms atliekų išvežimo būtinybę ne ilgesniam kaip 3 mėnesių terminui įsakymu nustato savivaldybės administracijos direktorius. Tačiau taip Santariškėse nėra.

Gali nubausti

Tą patį Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino ir 15min. Anot Vytauto Budreikos, savivaldybės Atliekų tvarkymo poskyrio patarėjo, Triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklėse yra aiškiai pasakyta, kad išvežti atliekas darbo dienomis nuo 22 iki 7 val. (savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 22 iki 9 val.) galima tik tokiais būdais, kurie nekelia triukšmo, trikdančio asmenų ramybę, poilsį ar darbą.

Šis reikalavimas netaikomas Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrajame plane nustatytose verslo, gamybos ir pramonės teritorijose.

15min skaitytojų nuotr./Šiukšlės
15min skaitytojų nuotr./Šiukšlės

„Taisyklės nedraudžia išvežti atliekų visą parą, tačiau taisyklės draudžia išvežti atliekas tik tam tikromis valandomis, jei keliamas triukšmas trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą. Savivaldybė visuomet pirmiausia peržiūri vežimo grafikus ir įvykio aplinkybes bei kreipiasi į vežėją, SĮ „VASA“, kad tikslintų atliekų išvežimo grafikus. Jei skundai kartojasi ir vežėjai nieko nekeičia, tada vežėjams yra skaičiuojamos nuobaudos.

Šiuo metu savivaldybė yra gavusi ir nagrinėja du skundus dėl atliekų išvežimo Santariškių gatvėje“, – teigė V.Budreika.

Prašo neužstatyti konteinerių

Juozas Žalalis, „Ekonovus“ Vilniaus regiono padalinio vadovas, 15min pateiktame komentare teigia apgailestaujantis dėl nepatogumų, kilusių Santariškių g. gyventojams.

Norime paprašyti gyventojų neužstatyti atliekų konteinerių automobiliais – tik galėdami prie jų privažiuoti, laiku ir pagal numatytą grafiką surinksime atliekas.

„Dėl intensyvesnio šventinio laikotarpio ir konteinerių, kurie buvo užstatyti gyventojų automobiliais ir prie kurių dėl šios priežasties nepavyko privažiuoti grafike numatytu laiku, teko organizuoti papildomus ankstyvus atliekų išvežimus. Tik taip galėjome užtikrinti švarą ir tvarką minėtoje miesto vietoje.

Šventinis laikotarpis jau baigiasi, tad tikimės grįžti į įprastą atliekų vežimo laiką. Tik norime dar kartą paprašyti gyventojų neužstatyti atliekų konteinerių automobiliais – tik galėdami prie jų privažiuoti, laiku ir pagal numatytą grafiką surinksime atliekas. Juk aplinkos švara – bendras mūsų rūpestis ir siekis“, – teigiama J.Žalalio komentare.

„Ekonovus“ šiuo metu aptarnauja tris iš penkių miesto zonų. Likusias dvi, kaip ir anksčiau, aptarnauja „Ecoservice“.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas BNS sakė, kad jeigu nepavyks susitarti su vežėjais ir užtikrinti, kad jų paslaugų kokybė, prisiimta pagal sutartis, būtų tokia, kokios reikia, neatmetama galimybė imtis kraštutinių priemonių ir nutraukti sutartį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min