Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 13d. 15:35

Šiukšliavežių darbą trikdo pusnų barikados

Šiukšlės daugiabučių kiemuose kaupėsi nuo praėjusios savaitės - šiukšliavežiams pasiekti konteinerius trukdė sniegas.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Šiukšlės daugiabučių kiemuose kaupėsi nuo praėjusios savaitės – šiukšliavežiams pasiekti konteinerius trukdė sniegas.

Kelias paras šėlusi pūga uostamiestyje nurimo tik pirmadienį apie pietus, tačiau sniego kalnai liko tarsi barikados pakelėse, daugiabučių kiemuose. Tai sudarė kliūčių buitines atliekas išvežančioms įmonėms, esą šiukšlių konteinerių kai kur pasiekti buvo neįmanoma.

Pirmadienį kai kuriuose daugiabučių namų kiemuose konteineriai buvo perkrauti. Kaip teigė Klaipėdos  rajono atliekų tvarkymo centro (KRATC) atstovas ryšiams su visuomene Arūnas Liubinavičius, situacija tokia pati kaip ir pernai. 

„Ypač sunki padėtis sodų bendrijose, atokesniuose individualių namų kvartaluose ir senos, „chruščiovinio“ tipo architektūros kiemuose, kurie yra labai ankšti ir po pūgos – neįvažiuojami. Trukdo ir šalikelėse palikti automobiliai“, – sakė KRATC atstovas.

Klaipėdoje buitines atliekas išveža trys bendrovės. „Jos yra suinteresuotos išvežti kuo daugiau šiukšlių, kadangi mokama už toną“, – teigė KRATC, administruojančios šių įmonių veiklą, atstovas. 

Situaciją kaip itin sunkią apibūdino ir KRATC Vietinės rinkliavos administravimo skyriaus kokybės inspektorius Julius Šereiva. Specialistas nuo ryto važinėjo ir tikrino, kokios yra sąlygos išvežti šiukšles iš kiemų.

„Labai blogai viskas atrodo. Įvažiavimai į kiemus visai nevalomi. Atliekų konteineriai užversti pusnimis arba, kas ypač keista, pastatyti už pusnies. Kaip atliekas išvežančių įmonių darbuotojams tuos konteinerius pasiekti?“ – stebėjosi specialistas. Anot jo, kaip ir kiekvienais metai stipriai pasnigus blogiausia situacija yra pietinėje miesto dalyje: Vingio, Debreceno, Alksnynės rajonuose.

A.Kripaitės/15min.lt nuotr./Kai kurie konteineriai, nuvalius gatves, atsidūrė už pusnių.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr./Kai kurie konteineriai, nuvalius gatves, atsidūrė už pusnių.

Pasipiktinęs esama situacija įmonės „Specialusis autotransportas“ direktorius Ramūnas Balčiauskas taip pat tvirtino, kad šiandien padėtis sudėtinga: „Kai kurie Alksnynės rajono kiemai neįvažiuojami, atliekų konteineriai stovi pusnyse, mašinos klimpsta.  Pernai buvo sunku ir šiemet tas pats“, – kritikos negailėjo vadovas.

Pašnekovai tvirtino, kad namų valdos ir bendrijos, kaip ir kasmet, nebuvo pasiruošusios sezonui ir neužtikrino reikiamos kiemų priežiūros.  Be to, ir patys gyventojai turėtų būti labiau suinteresuoti, kad kiemai taptų lengviau įvažiuojami, ir esant nepalankioms oro sąlygoms organizuotų talkas.  
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min