Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiukšlių deginimo jėgainės priešininkai mitinguos prie prokuratūros

 Piketuotojai prie paminklo kabino priešiškų nuomonių plakatus dėl planuojamų termofikacinės elektrinės statybų. 2010 m. lapkričio 6 d.
G.Kubiliūtės/15min.lt nuotr / Prieš šiukšlių deginimo jėgainės statybas nusistatę klaipėdiečiai piketavo ir praėjusį savaitgalį.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį klaipėdiečiai protestuos prieš Klaipėdos apygardos prokuratūros atsisakymą tirti šiukšlių deginimo teisėtumą.

Dar praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl biokuro ir atliekų termofikacinės jėgainės statybų.

Grupė uostamiesčio politikų kriepėsi į prokuratūrą prašydami ginti viešą interesą.

Tarybos nariai Naglis Puteikis, Viačeslavas Titovas ir Jurijus Šeršniovas savo prašyme pradėti ikiteisminį tyrimą nurodė, kad, jų nuomone, bendrovės „Fortum Klaipėda” veikla siekiant pastatyti ir eksploatuoti atliekų deginimo įrenginius yra galimai neteisėta, o Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, įvertindami poveikį aplinkai, aplaidžiai atliko savo pareigas.

Prašymą išnagrinėjusi prokuratūra jokių nusikaltimo ar baudžiamo nusižengimo požymių neįžvelgė ir atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. Prokurorai informavo, kad politikų išdėstytos aplinkybės yra tik prielaidos ir jų asmeninė nuomonė bei vertinimai dėl galimo neigiamo poveikio aplinkai. Ministerija buvo nurodžiusi, kad rengiant poveikio aplinkai ataskaitą aplinkosauginiai reikalavimai nebuvo pažeisti.

Klaipėdos miesto nevyriausybinių organizacijų atstovai mano, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros elgesys yra prieštaringas ir neginantis viešojo intereso. Klaipėdiečiai rinksis prie prokuratūros pastato ir išreikš protestą prieš, anot jų, nepilietišką ir neteisėtą Klaipėdos prokuratūros elgesį.

„15min” jau rašė apie lapkričio pabaigoje vykusią protesto akciją dėl termofikacinės jėgainės statybų. Klaipėdietiškos nevyriausybinės organizacijos stojo prieš šiukšlių deginimo gamyklos Laisvosios ekonominės zonos teritorijoje detalųjį planą.

Kai kuriuos tarybos narius bei visuomenininkus papiktino, kad šis klausimas į praėjusį ketvirtadienį vykusio tarybos posėdžio darbotvarkę skubos tvarka buvo įtrauktas likus nepilnai parai.

Anot protestuotojų, klaipėdiečiams svarbų klausimą siūloma priimti nepasitarus su visuomene.

Tačiau vicemerė Judita Simonavičiūtė priminė, kad projektas svarstytas ir viešintas jau ne vieną kartą. Anot jos, sutikimas šios jėgainės statyboms buvo gautas dar 2007 metais.

Šiluminę elektrinę planuojama statyti pramonės parko teritorijoje tarp Vilniaus plento, kelio Palanga-Šilute, Lypkių gatvės ir geležinkelio.

Teigiama, kad biokuro ir atliekų termofikacinė jėgainė padėtų gyventojams sumažinti teikiamos šilumos kainą.

Uostamiesčio savivaldybės duomenimis, šiuo metu vidutinis atliekų kiekis vienam Klaipėdos regiono gyventojui siekia apie 490 kg per metus. Apie 75 proc. biologiškai skaidžių atliekų yra šalinamos sąvartyne. Šios atliekos yra pagrindinis sąvartyno dujų šaltinis. Pastačius termofikacinę elektrinę, pasak valdininkų, būtų sukurta alternatyva atliekų šalinimui sąvartyne bei taip būtų panaudojamas atliekų energetinis potencialas.

Naujojoje jėgainėje kaip kurą planuojama panaudoti apie 115-130 tūkst. tonų komunalinių atliekų per metus. Tai sudaro apie 80 proc. Klaipėdos regione susidarančių atliekų.

Dar vienas piketas prieš jėgainės statybas buvo organizuotas praėjusį šeštadienį.

Piketuotojų teigimu, visoje Lietuvoje atsisakoma statyti šiukšlių deginimo jėgaines, o vietoj jų planuojama statyti ekologinės medienos kūrenimo šilumines elektrines. Tokius sprendimus jau priėmė Šiaulių miesto, Kauno miesto institucijos.

Tik vienintelėje Klaipėdoje ruošiamasi statyti šiukšlių deginimo įmonę. Klaipėdos miesto taryba lapkričio 28 dieną palaimino ekologinės „bombos“ gimimą šalia Klaipėdos.

Protetso akcijos organizatoriai kviečia žmones į sankcionuotą mitingą, kuris įvyks penktadienį nuo 12 iki 12.45 val. priešais Klaipėdos apygardos prokuratūrą Vilties g. 12, Klaipėdoje.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min