TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiukšlių išvežimas vilniečiams neturėtų brangti, nors Kazokiškių sąvartyno „vartų“ mokestis didėja

Kazokiškių sąvartyne atliekos kaupiasi itin greitai – baigiama užpildyti pirmoji sekcija ir jau planuojama antroji.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kazokiškių sąvartyno „vartų“ mokestis auga beveik 50 proc.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors dalis vilniečių jau gavo įspėjimus, kad jiems brangsta šiukšlių išvežimas, o sostinės tarybos konservatoriai tai vadina nemalonia mero staigmena gyventojams, Vilniaus vadovai bet kokį brangimą neigia. Esą jeigu kažkam kaina ir išaugs, tai tik iki savivaldybės nustatytos maksimalios ribos.

Dalis Vilniaus gyventojų, kurių buitinių atliekų išvežimu rūpinasi bendrovė „VSA Vilnius“, vasario vidury buvo informuoti, kad „Vilniaus miesto savivaldybės sprendimu nuo 2012 m. kovo 1 d. keičiasi atliekų šalinimo sąvartyne tarifas, jis didinamas 49 proc. (nuo 46,80 Lt/t be PVM iki 69,60 Lt/t be PVM)“.

„Atsižvelgdami į šiuos pasikeitimus bei vadovaudamiesi Vilniaus miesto atliekų tvarkymo taisyklių 77.3 punktu esame priversti perskaičiuoti Jums teikiamų paslaugų įkainius“, – rašoma pranešime gyventojams, kuriame taip pat gyventojai tikinami, kad atliekų tvarkymo paslaugos kaina yra keičiama tik ta dalimi, kuri reikalinga padidėjusiam sąvartyno mokesčiui padengti.

Vadina staigmena

Vilniaus tarybos opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija suskubo tai pavadinti Vilniaus mero staigmena. Esą pristatydamas Kazokiškių sąvartyno mokesčio didinimo projektą Artūras Zuokas užtikrino, kad tai neturės jokios įtakos gyventojams taikomam atliekų tvarkymo tarifui, nes padidėjusį sąvartyno „vartų“ mokestį iš savo vidinių resursų kompensuos atliekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės, tačiau aiškėja, jog gyventojams irgi teks plačiau atverti pinigines.

Anot frakcijos atstovo Valdo Benkunsko, paslaugos tiekėjui yra leidžiama „ciniškai manipuliuoti įkainiais“, o miesto vadovai tai tik abejingai stebi.

Tačiau savivaldybės vadovai tvirtina, kad kainos negali kilti ir nekils. Esą už šiukšlių išvežimą yra nustatytas maksimalus mokestis – 21 ct be PVM už kv.m. Tokią kainą yra patvirtinusi Vilniaus miesto taryba.

Taryba mokesčio nekeitė

„Dėl mokesčio sprendžia taryba. Šiai dienai taryba yra nusprendusi, kad kaina yra tokia. Kitokio sprendimo taryba nėra priėmusi ir artimiausiuose posėdžiuose to nedarys. Kalbos apie mokesčio didinimą tėra klaidinimas ir bandymas kelti paniką“, – tvirtino Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus.

Kalbos apie mokesčio didinimą tėra klaidinimas ir bandymas kelti paniką, – tvirtino J.Pinskus.

Vienintelė priežastis, dėl kurios kai kurių sostinės rajonų gyventojams mokestis gali kiek išaugti, anot J.Pinskaus, gali būti nebent ta, kad ten atliekų išvežimas iki šiol kainavo mažiau, nei 21 ct be PVM už kv.m. Vis dėlto daugumoje sostinės rajonų tarifas buvo kaip tik toks ir iki šiol.

J.Pinskaus teigimu, sąvartyno „vartų“ mokestis yra atliekų vežėjų rūpestis. Esą jie privalės daugiau dėmesio skirti atliekų rūšiavimui, kad kuo mažiau šiukšlių keliautų į Kazokiškių sąvartyną. Atliekų srautą į sąvartyną norima sumažinti perpus.

Vilniaus savivaldybės teigimu, sąvartyno „vartų“ mokestis – pagrindinės Vilniaus regiono komunalinių atliekų sąvartyno Kazokiškėse pajamos. Už jas bus statoma Kazokiškių sąvartyno II sekcija, kuri turi būti įrengta jau rugsėjo mėnesį, nes I sekcija rudenį bus baigiama eksploatuoti. Tam prireiks apie 13 mln. Lt. Vilniaus miesto savivaldybė taip pat turi skirti 20 mln. Lt atliekų rūšiavimo fabriko statyboms. Šis projektas taip pat bus finansuojamas iš VAATC lėšų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min