Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiukšlių mokesčio klausimas – jau politikų rankose

Rytoj miesto politikams savo balsais parėmus „Kauno švaros“ pasiūlymą, šiukšlių išvežimo mokestis būtų skaičiuojamas remiantis buto plotu.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rytoj miesto politikams savo balsais parėmus „Kauno švaros“ pasiūlymą, šiukšlių išvežimo mokestis būtų skaičiuojamas remiantis buto plotu.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno politikai ketvirtadienį spręs, kokiu būdu miestiečiams bus skaičiuojamas šiukšlių išvežimo mokestis.

Daug diskusijų sukėlęs klausimas pagaliau pasiekė miesto tarybą – politikams savivaldybės valdoma bendrovė „Kauno švara“ siūlo nustatyti, jog šiukšlių išvežimo mokestis priklausytų nuo kiekvieno buto, esančio daugiabučiame name, ploto.

Šiuo metu atliekų išvežimo mokestis skaičiuojamas vadovaujantis bute deklaruotu gyventojų skaičiumi. Tačiau, anot „Kauno švaros“ vadovų, ši tvarka yra ydinga ir kauniečius skatina griebtis sukčiavimo. Per pastaruosius trejus beveik 10 tūkst. kauniečių įmonei pateikė pažymas, kad išsiregistravo iš butų ir juose niekas negyvena. Tačiau vėliau paaiškėjo, jog daugelyje tų butų vanduo bei elektros energija vis tiek naudojami. Dėl tokių gyventojų poelgių „Kauno švara“ per pastaruosius trejus metus negavo daugiau nei pusės milijono litų pajamų.

„Tie, kurie mano, kad tai yra socialiai neteisinga, turi alternatyvą. Namo bendrija arba administratorius su „Kauno švara“ pasirašytų sutartį ir sutartų dėl konteinerio dydžio ir šiukšlių išvežimo periodiškumo. Tokiu būdu gyventojai mokėtų pagal tą sutartį nustatytą mokestį, – akcentavo miesto meras Andrius Kupčinskas. – Kita vertus, specialistai yra apskaičiavę, kad įvedus naująją mokesčio skaičiavimo tvarką didesnei daliai gyventojų šis mokestis sumažės.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min