Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 balandžio 4d. 18:06

„Šiukšlynų milijonierių“ išgarsintas A.Petkus nedeklaravęs sandorių pažeidė įstatymą

Almantas Petkus
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Almantas Petkus
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė, kad „tvarkietis“ Almantas Petkus pažeidė įstatymą. Šis politikas anksčiau atsidūrė 15min tyrimo „Šiukšlynų milijonieriai“ centre, jis yra buvęs aplinkos viceministras, išgarsėjęs savo finansiniais ryšiais su krūvą ES paramos susižėrusia kompanija „Versina“. Ne visi politiko sandoriai buvo tinkamai deklaruoti.

Nuo 2017 metų gruodžio A.Petkus pradėjo dirbti Seime, tapo Seimo nario, taip pat „tvarkiečio“ Rimo Andriko padėjėju. Taigi tuomet A.Petkus turėjo užpildyti ir savo privačių interesų deklaraciją.

VTEK vienbalsiai nusprendė, kad A.Petkus pažeidė įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus. Tyrimas buvo pradėtas po 15min publikacijos. Tiriant nustatyta, kad politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas privačių interesų deklaraciją pateikė nesilaikydamas privalomo 30-ies kalendorinių dienų termino.

Be to, A.Petkus pavėluotai pateiktoje deklaracijoje nenurodė duomenų apie vykdomą individualią veiklą bei sudarytus sandorius: iš AB „Swedbank“ gautas paskolas, UAB „Želvaičių valdai“ suteiktas paskolas, bei gautą paskolą iš UAB „Transefektas“.

Primename, kad 15min atliktas „Šiukšlynų milijonierių“ tyrimas atskleidė, jog aukštas pareigas Aplinkos ministerijoje ėjęs A.Petkus turi ryšių su atliekų rūšiavimo gamyklas už ES lėšas stačiusiais ir konkursus laimėjusiais verslininkais.

Pavyzdžiui, kelias gamyklas kaip subrangovė stačiusi įmonė „Versina“ A.Petkui įrengė ir loftą Vilniaus Naujamiesčio rajone. Tapęs Seimo nario padėjėju, A.Petkus deklaravo šį sandorį. Paaiškėjo, kad „Versina“ loftą politikui įrengė į skolą už įspūdingą 145 tūkst. eurų sumą.

A.Petkus yra slegiamas skolų naštos. Politikas keletą metų nesivargino grąžinti paskolos, paimtos iš savo paties įmonės „Transefektas“. Didelę dalį šio verslo pajamų, taigi ir pinigus, kuriuos pasiskolino A.Petkus, „Transefektui“ sunešė taip pat su „Versina“ susijęs verslas.

A.Petkaus ryšius išnarstęs tyrimas „Šiukšlynų milijonieriai“ palietė ne tik šį politiką. Tyrimas atskleidė, kad didžiąją dalį iš 127 mln. eurų, skirtų rūšiavimo gamyklų statyboms, pasiskirstė tarpusavyje susisaisčiusių verslininkų grupė. Svarbiausios figūros – „Versiną“ su šeima valdantis verslininkas Vytautas Banys su partneriais ir koncernas „Icor“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min