Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūlo atskleisti valstybės tarnautojų funkcijas

Šaltinis: 15min
0
A A

Teisingumo ministras siūlo viešinti kokias funkcijas atlieka valstybės tarnautojai ir kokie reikalavimai keliami jų pareigoms užimti.

Šiuo metu tokia informacija nėra vieša, todėl neretai kyla abejonių, ar visi tarnautojai turi reikiamą darbo patirtį bei išsilavinimą jų užimamoms pareigoms eiti, taip pat ar jų funkcijos nedubliuoja kitų, praneša Teisingumo ministerija.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius siūlo konkrečioms pareigybėms užimti keliamus reikalavimus bei tarnautojų atliekamas funkcijas skelbti internete. „Ši informacija leis visuomenei greitai ir patogiai sužinoti, ką iš tiesų veikia vienas ar kitas valstybės tarnautojas, kokie reikalavimai keliami jo pareigoms užimti, įvertinti, ar jie pagrįsti, ar nėra pritaikyti konkrečiam asmeniui“, – sakė R. Šimašius.

Siekiant kuo atviresnio ir viešesnio valstybės institucijų darbo, teisingumo ministras siūlo tokios informacijos viešinimą internete padaryti privalomu visoms valstybės institucijoms. Išimtis būtų taikoma tik toms pareigybėms, kurių paskelbimas dėl veiklos konfidencialumo negalimas pagal galiojančius teisės aktus, pvz. specialiųjų tarnybų, operatyvinės veiklos pareigūnų ir pan. Tokią tvarką ministerija pasiūlė įtvirtinti Informacinės visuomenės ir plėtros komiteto rengiamame institucijų interneto svetainių reikalavimų pakeitimo projekte, kuris artimiausiu metu bus svarstomas Vyriausybėje.

Teisingumo ministerija šią informaciją jau skelbia savo interneto svetainėje. Jei siūlymui bus pritarta, netrukus tokią informaciją privalės paskelbti ir kitos institucijos. Greta šios viešumo iniciatyvos, institucijoms jau privalu viešinti visus rengiamus teisės aktų projektus, informaciją apie viešuosius pirkimus, tarnautojų darbo užmokestį. Jei Seimas pritars, internete bus skelbiama ir informacija apie institucijose padarytus pažeidimus bei priemones, kurių buvo imtasi jiems pašalinti ar kaltiems asmenims nubausti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min