Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūlo, kad savanorių kapus prižiūrėtų moksleiviai

Sekmadienį Radviliškio rajone vyko LLKS įkūrimo 60-ųjų metinių minėjimo renginiai vyko.
Alfredo Pliadžio nuotr. / Kapinės
Šaltinis: 15min
0
A A

Savanorių kapų priežiūrą siūloma atiduoti į moksleivių rankas. Idėjos autorius, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Raimundas Kaminskas mano, kad taip būtų ugdomas jaunosios kartos pilietiškumas, patriotizmas ir pagarba tautos istorijai. O kapai būtų reguliariai prižiūrimi.

Mintis savanorių kapų priežiūrą paskirti mokykloms kilo po miesto valdžios ir Kaune išrinktų Seimo narių apsilankymo Kauno senosiose kapinėse prie Vytauto prospekto ir Lietuvos karių kapuose Žemuosiuose Šančiuose, A.Juozapavičiaus prospekte.

Vytauto prospekte yra kapinių plotas, kuriame kadaise veikė liuteronų, musulmonų, katalikų ir stačiatikių kapinės. 1959 metais sovietų valdžia jas uždarė. Giminės ir artimieji dalį mirusiųjų palaikų perkėlė į Petrašiūnų, Seniavos ir kitas kapines, o kita dalis liko žemėje. Kapinių vietoje buvo suprojektuotas Ramybės parkas. Prieš 14 metų parkas pervadintas į Senąsias kapines. Čia, kaip spėjama, gali būti palaidota 2000-4000 žmonių. Maždaug pusėje jų ilsisi lietuvių, rusų ir vokiečių kariai. Jų priežiūra iki šiol rūpinosi miestas.

„Raštu kreipiausi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos Komiteto pirmininką Arvydą nušauską ir Kauno miesto savivaldybės merą Andrių Kupčinską dėl Lietuvos savanorių kapų tvarkymo ir priežiūros. Švenčiant 90-ties metų (1919-1920 m.) kovų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę jubiliejų, prašiau įstatymų numatyta tvarka rasti galimybes sutvarkyti ir nuolat prižiūrėti Lietuvos savanorių kapus ne tik Kauno miesto savivaldybės teritorijoje bet ir visoje Lietuvoje. Esu tikras, kad mano pasiūlymas kapų priežiūrą perduoti moksleiviams, geras“, – įsitikinęs R.Kaminskas.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min