Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūlo nebausti už vėliavos neiškėlimą (atnaujinta 14.45 val.)

Remigijus Šimašius – teisingumo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Remigijus Šimašius – teisingumo ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius siūlo netaikyti administracinės atsakomybės žmonėms, per valstybines šventes neiškėlusiems Lietuvos vėliavos.

„Tai siūlau atsižvelgdamas į kuo įvairiausius motyvus. Pirmiausia, deja, bet šiandien tokia situacija, kad ne kiekvienas gali įsigyti vėliavą. Atsitinka ir tokių atvejų, kai dėl išvykimo bei kitų dalykų fiziškai techniškai neįmanoma iškelti vėliavos. Galiausiai turėdami statistiką matome, kad teisinės institucijos yra perkrautos darbu“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė R.Šimašius.

Šiuo metu šalies vėliavą Lietuvos gyventojai privalo iškelti per tris valstybės šventes: Mindaugo karūnavimo dieną, Kovo 11-ąją ir Vasario 16-ąją. Už vėliavos neiškėlimą taikoma 30–60 litų administracinė atsakomybė. „Mano pasiūlymas yra atsakomybės nebetaikyti tik gyventojams ir privatiems asmenims. Valstybės ir savivaldybės įstaigoms liktų ta pati atsakomybė, kaip ir šiandien. Gyventojams taip pat liktų ta pati atsakomybė, kaip ir šiandien, tais atvejais, kai vėliavos būtų iškeltos netinkamai ar nepagarbiai“, – teigė ministras.

Ministras taip pat tiki, kad įgyvendinus jo pasiūlymą šalyje padidėtų patriotiškumas. „Šiandien kai kuriems dar atrodo, kad kaip vaikus su diržu galima auklėti, taip ir tėvynės meilę galima baudomis įskiepyti. [...] Baudų buvimas ar nebuvimas, deja, neturi jokios įtakos vėliavos iškėlimui ar neiškėlimui. Šiandien kai kuriems dar atrodo, kad kaip vaikus su diržu galima auklėti, taip ir tėvynės meilę galima baudomis įskiepyti.Baudos greičiau turi atvirkštinę reakciją: už vėliavos neiškėlimą nubaustam žmogui, kai tuo tarpu jis neturėjo pinigų vėliavai iškelti arba buvo išvykęs atostogų, meilė tėvynei gali ir sumažėti, o ne padidėti“, – įsitikinęs R.Šimašius.

Teisingumo ministras pripažino, kad ministrų kabinete jo pasiūlymas didelio entuziazmo nesulaukė ir kad „Vyriausybė artimiausiu metu nėra nusiteikusi šio klausimo detaliau svarstyti“, tačiau vylėsi, kad „Seime šis pasiūlymas vienaip ar kitaip galės pajudėti“. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min