Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 7d. 11:34

Siūlo palengvinti priėjimą prie asmens duomenų

Remigijus Šimašius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Remigijus Šimašius

Šiuo metu asmens duomenų apsauga, anot Teisingumo ministerijos, reglamentuota taip, kad šią informaciją nei tvarkyti, nei naudoti nėra patogu dėl pernelyg didelių ribojimų saugumo tikslais.

Todėl teisingumo ministras siūlo nustatyti pusiausvyrą tarp patogaus ir saugaus duomenų naudojimo. Asmuo, remiantis siūlymu, galėtų prisijungti prie registro internetu ir, autorizavęs save, gauti reikiamą informaciją.

R. Šimašiaus teigimu, būtina subalansuoti duomenų naudojimo patogumą ir saugumo užtikrinimą.

„Gauname nemažai skundų, kad asmenims sudėtinga gauti informaciją iš registrų apie savo duomenis, taip pat, kad šie duomenys nėra prieinami ar apribotai teikiami toms institucijoms, kurioms tokios informacijos reikia jų kasdieniame darbe.

Siekdami rasti balansą, parengėme įstatymo projektą, kuriuo siūlome sprendimus, leisiančius patogiau ir naudingiau, bet ne mažiau saugiai, naudoti ir valdyti asmens duomenis“, – sako R. Šimašius.

Parengtame Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo projekte siekiama įteisinti principą, kad visais atvejais teikiant asmens duomenis iš viešų registrų prioritetas turi būti skiriamas automatiniam asmens duomenų teikimui elektroninio ryšio priemonėmis.

Tai reiškia, kad asmuo turėtų galimybę prisijungti prie registro internetu ir autorizavęs save elektroniniu būdu, galėtų gauti visą informaciją apie savo duomenis, greitai ir patogiai atsispausdinti jų išrašą bei sužinoti, kas ir kokiu tikslu naudoja šią informaciją.

Šiuo metu norint tai padaryti, jam reikia kaskart keliauti į registro įstaigas, pateikinėti asmens dokumentą ir prašyti šios informacijos išrašų.

Kartu pakeitimais siūloma tobulinti ir asmens duomenų apie gaunamas ir gautas finansines paslaugas, susijusias su rizikos prisiėmimu, tvarkymą jungtinėse duomenų bazėse. Projekte siūloma aiškiai nustatyti, kad tokias duomenų bazes valdyti galėtų ne tik bankai, kredito įstaigos ir finansų įmonės, kaip yra šiuo metu, bet ir įmonės, teikiančios Finansų įstaigų įstatyme nurodytas finansines kreditingumo vertinimo paslaugas. Taip jos galės gauti išsamią ir patikimą informaciją, ar asmuo yra mokus bei pajėgus priimti įsipareigojimus.

Tuo pačiu būtų geriau apsaugoti ir pačių asmenų interesai, neleidžiant šiems prisiimti daugiau įsipareigojimų nei yra pajėgūs įvykdyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:02
23:03
01:29

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min