Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 vasario 1d. 19:48

Siūloma 2021-uosius skelbti kardinolo V. Sladkevičiaus metais

Vincentas Sladkevičius
Vincentas Sladkevičius

„Valstietis“ Viktoras Rinkevičius siūlo 2021-uosius skelbti kardinolo Vincento Sladkevičiaus metais, pažymint šiemet sukankančias jo šimto metų gimimo metines.

Nutarimo projekte pabrėžiami V.Sladkevičiaus darbai Lietuvai, kova už jos laisvę, primenama istorija, kaip dvasininkui po Sausio 13-osios įvykių buvo perduotas saugoti Kovo 11-osios Akto originalas.

Kardinolas V.Sladkevičius gimė 1920 metais rugpjūčio 20 dieną. Baigęs Kauno kunigų seminariją, 1944 metais V. Sladkevičius buvo įšventintas į kunigus, dirbo vikaru, po to klebonu, taip pat dėstė Kauno kunigų seminarijoje, buvo jos prefektas.

1957 metais V.Sladkevičius konsekruotas vyskupu, bet sovietine valdžia neleido jam eiti pareigų, ištrėmė į Nemunėlio Radviliškį, ir tik 1982 metais leido grįžti į Kaišiadoris, kur jis tapo Kaišiadorių vyskupijos apaštališkuoju administratoriumi.

1988 metais V.Sladkevičius popiežiaus Jono Pauliaus II buvo pakeltas kardinolu, 1989 metais paskirtas Kauno arkivyskupu. Dvasininkas mirė 2000 metais, sulaukęs 79-erių metų amžiaus.

V.Sladkevičius yra apdovanotas Vytauto Didžiojo I laipsnio ordinu bei Santarvės premija už nuopelnus Lietuvos dvasiniam gyvenimui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min