Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 26d. 13:55

Siūloma greičiau ir pigiau modernizuoti kalėjimų sistemą

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalėjimas

Teisingumo ministerija parengė laisvės atėmimo vietų modernizavimo strategiją, kuri padės užtikrinti saugią ir ekonomišką šių įstaigų veiklą. Joje siūloma greičiau ir pigiau pertvarkyti visą įkalinimo įstaigų sistemą nei planuota iki šiol, taip sutaupant nemažai biudžeto lėšų.

Šiuo metu mūsų šalyje veikia 15 laisvės atėmimo įstaigų. Kai kurių jų statiniai yra fiziškai ir morališkai susidėvėję, pripažinti avarinės būklės. Tokių pastatų eksploatacija brangiai kainuoja, juose neįmanoma įrengti modernių techninių apsaugos priemonių. Dažniausiai miestų centruose įkurdintos laisvės atėmimo įstaigos yra perpildytos, o asmenų laikymo sąlygos jose neatitinka nei mūsų šalies, nei tarptautinių reikalavimų. Šių įstaigų renovacijai reikėtų per 250 mln., tačiau net ir sutvarkius senuosius pastatus nebūtų išspręsta perpildymo problema, o dėl netinkamo logistinio įstaigų išdėstymo išliktų didžiuliai konvojavimo kaštai.

Siekiant kuo mažesnėmis sąnaudomis ir kiek įmanoma greičiau modernizuoti šias įstaigas, Teisingumo ministerija siūlo per devynerius metus pastatyti 4 naujus tardymo izoliatorius Klaipėdoje, Šiauliuose, Vilniuje ir Panevėžyje bei rekonstruoti Alytaus, Kybartų, Pravieniškių ir Kauno laisvės atėmimo vietas. Numatoma, kad tai kainuos apie 600 mln. litų, kurie atsipirks per 15 metų. Pusė šios sumos bus padengta pardavus atsilaisvinusių Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo, Laisvės atėmimo vietų ligoninės, Šiaulių tardymo izoliatoriaus, Panevėžio, Marijampolės ir Vilniaus 1-ųjų pataisos namų nekilnojamąjį turtą. Kita dalis bus finansuojama panaudojant valstybės biudžeto bei privataus kapitalo lėšas, pasinaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Paskaičiuota, kad tokia pertvarka duos virš 20 mln. vidutinį metinį efektą.

Įgyvendinus naują strategiją bus išspręsta tardymo izoliatorių perpildymo problema, laisvės atėmimo vietos bus racionaliai išdėstytos suimtųjų ir nuteistųjų gyvenamosios vietos, teisėsaugos institucijų ir apygardos teismų veiklos teritorijų atžvilgiu, taip sumažinant ir konvojavimo išlaidas. Be visa to, bus išspręsta ir laisvės atėmimo vietų saugumo problema, tuo pačiu padidės visuomenės saugumas, o kompleksiškai rekonstruotų įstaigų eksploatacija taps gerokai ekonomiškesnė.

Nauja strategija leis ir greičiau, ir gerokai pigiau įgyvendinti reikalingą laisvės atėmimo vietų pertvarką, nei tai buvo numatyta ankstesnėje laisvės atėmimo vietų modernizavimo strategijoje. Pernai Vyriausybės patvirtintoje šių įstaigų plėtros strategijoje buvo planuojama tokią pertvarką įgyvendinti iki 2033 metų, tam skiriant beveik 1019 mln. litų.

Temos: 1 Kalėjimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min