Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma, kad Rolandas Paksas mažiausiai dešimt metų negalėtų patekti į Seimą

Reginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rolandas Paksas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybę pasiekė premjero potvarkiu sudarytos teisės ekspertų darbo grupės parengti pasiūlymai dėl Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) sprendimo byloje „Paksas prieš Lietuvą“ vykdymo. Joje pateikiamos 3 Konstitucijos keitimo alternatyvos.

Pirmosios alternatyvos atveju siūloma keisti Konstitucijos 56-ąjį straipsnį, papildant jį punktu, kad asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš pareigų už priesaikos sulaužymą arba šiurkštų Konstitucijos pažeidimą, Seimo nario pareigas galėtų eiti tik po 10 metų (darbo grupės manymu, tai – minimali ribojimo trukmė, įstatymų leidėjas gali nustatyti ir ilgesnę).

Antrosios alternatyvos atveju siūloma kartu su 56-uoju keisti ir 78-ąjį Konstitucijos straipsnį, nurodant, kad asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš pareigų už priesaikos sulaužymą arba šiurkštų Konstitucijos pažeidimą, negali būti renkamas šalies prezidentu ar eiti jo pareigų.

Trečiąja alternatyva siūloma keisti 74-ąjį Konstitucijos straipsnį, jame numatant, kad asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš pareigų už priesaikos sulaužymą arba šiurkštų Konstitucijos pažeidimą, negali užimti 74-ojo straipsnio 1 dalyje nurodytų pareigų (prezidento, Konstitucinio Teismo pirmininko ir teisėjo, Aukščiausiojo Teismo pirmininko ir teisėjo, Apeliacinio teismo pirmininko ir teisėjo), arba visų pareigų, kurių užėmimas susijęs su konstitucinės priesaikos davimu. Ir tokie asmenys gali būti renkami Seimo nariais ne anksčiau nei po 10 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min