Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma leisti partijų nariais būti ne tik Lietuvos piliečiams

Renkami duomenys pasui
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Renkami duomenys pasui
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos siūlymams pakeisti Politinių partijų įstatymą ir įteisinti nuostatas, kad Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, gyvenantys Lietuvoje, galėtų būti politinių partijų nariais ir steigėjais, rašoma Teisingumo ministerijos pranešime spaudai.

Šio įstatymo projekto parengimą paskatino galimas Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatų neatitikimas Europos Sąjungos teisei. Europos Komisijos nuomone, Sąjungos piliečiams, kurie nėra gyvenamosios vietos valstybės piliečiai, taikomas draudimas būti politinės partijos nariais arba steigti politinę partiją prieštarauja jų teisei balsuoti ir būti kandidatais vietos savivaldos ir Europos Parlamento rinkimuose toje valstybėje, kurioje jie gyvena, tomis pačiomis sąlygomis kaip ir tos valstybės piliečiai.

Nors pagal Lietuvos teisės aktus Sąjungos piliečiams, kurie nuolat gyvena Lietuvoje, suteikiama teisė būti kandidatais vietos savivaldos ir Europos Parlamento rinkimuose, tačiau, Europos Komisijos nuomone, nesant galimybės Sąjungos piliečiams įsteigti politinę partiją ar tapti jos nariais, asmenys, ketinantys tapti kandidatais šiuose rinkimuose, rinkimų procese atsiduria nepalankioje padėtyje lyginant su kandidatais, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai. Todėl įstatymo pakeitimais siekiama, kad būtų įgyvendinta nuostata, užtikrinanti piliečiams, kurie nėra gyvenamosios vietos valstybės piliečiai, teisę būti kandidatais per vietos savivaldos ir Europos Parlamento rinkimus tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir tos valstybės piliečiams.

Šioms Politinių partijų įstatymo pataisoms dar turės pritarti Seimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min