Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma LRT suteikti teisę į atskirą skaitmeninės televizijos tinklą

LRT pastatas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / LRT pastatas
Šaltinis: BNS
0
A A

Visuomeninio transliuotojo programoms transliuoti siūloma skirti nacionalinės aprėpties antžeminį skaitmeninės televizijos tinklą.

Tokį Kultūros ministerijos siūlomą Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pakeitimą Vyriausybė svarsto pirmadienio pasitarime, BNS pranešė premjero atstovė Jarda Paukštienė.

Atskiro tinklo siekė Lietuvos radijo ir televizijos taryba, kuri dar pernai gruodį kreipėsi į Vyriausybę, prašydama užtikrinti, kad LRT būtų skirti viso tinklo, į kurį telpa 10 kanalų, transliacijų pajėgumai. Kultūros ministerija Vyriausybei siūlymą teikia po ministerijų atstovų praėjusią savaitę vykusio pasitarimo, kuriame buvo atsižvelgta į dalį Lietuvos televizijos ir radijo asociacijos pastabų.

Tarybos pirmininkas Dainius Radzevičius BNS anksčiau yra sakęs, kad norima pasiekti, jog valstybė užtikrintų LRT galimybę pasiekti gyventojus.

Projekte rašoma, jog signalo perdavimo paslaugas perduoti LRT programas visuomeninis transliuotojas konkurso būdu pirktų rinkoje – taip nebūtų sudarytos sąlygos LRT tapti vertikaliai integruotu elektroninių ryšių paslaugų teikėju. Tačiau LRT taip pat numatoma pirmumo teisė.

Lietuvos televizijos ir radijo asociacija tokį siūlymą įvertino kaip „sumaišties įnešimą“ tiek televizijos programų siuntimo ir transliavimo rinkose, tiek teisiniame reguliavime, rašoma asociacijos pastabose. Anot jos, LRT taip būtų tik dar labiau privilegijuojama – ji nenaudotų tinklo, kuris jai skiriamas, tačiau savo nuožiūra skelbtų transliavimo paslaugų konkursą.

Asociacija taip pat pastebėjo, jog bus „užšaldyti“ elektroninių ryšių ištekliai – LRT šiuo metu transliuoja tik 2 televizijos programas, o jai siūloma numatyti galimybę transliuoti 10 kanalų.

Tarybos pirmininkas Dainius Radzevičius BNS anksčiau yra sakęs, kad norima pasiekti, jog valstybė užtikrintų LRT galimybę pasiekti gyventojus. Atskiro tinklo tinklo LRT galėtų prireikti, jei programos ateityje būtų transliuojamos raiškiosios televizijos arba vadinamuoju HD (angl. High definition) signalu, reikalaujančio daug didesnio transliavimo pajėgumo.

Anot LRT tarybos, siekta apsisaugoti, kad neatsitiktų taip, kad atėjus 2012 metams, formuojant atskirus skaitmeninius tinklus, nebus galimybės transliuoti programas.

Analoginės antžeminės televizijos transliacijos Lietuvoje turėtų būti visiškai nutrauktos ir vien prie antžeminės skaitmeninės televizijos pereita 2012 metų rudenį. Šiuo metu LRT turi teisę antžeminiais analoginiais tinklais siųsti 4 radijo ir 2 televizijos programas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min